ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نوکیا با همکاری گروه مخابراتی اورنج شبکه موبایل 5G را توسعه می دهد

نوکیا و گروه مخابراتی اورنج (Orange) می خواهند با همکاری یکدیگر، شبکه موبایل 5G را توسعه دهند. از جمله ویژگی های کلیدی طرح مشترک فوق، پهنای باند فوق العاده و پشتیبانی از اینترنت اشیاء خواهد ...

حمید مقدسی
نوشته شده توسط حمید مقدسی | ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۹:۳۰

نوکیا و گروه مخابراتی اورنج (Orange) می خواهند با همکاری یکدیگر، شبکه موبایل 5G را توسعه دهند. از جمله ویژگی های کلیدی طرح مشترک فوق، پهنای باند فوق العاده و پشتیبانی از اینترنت اشیاء خواهد بود. نوکیا با ارائه اینفوگرافیکی کامل در این رابطه، نشان داده که کاربرد نسل پنجم به مراتب فراتر از تلفن های همراه است.

همه چیز در این شبکه حضور دارد، از لباس های هوشمند گرفته تا عوارضی های خودکار در جاده ها. اینترنت اشیاء، کاربران شبکه موبایل را چند برابر می کند و حتی یخچال فریزر های خانگی و ربات های خط تولید کارخانه نیز به زیرساختی مشترک متصل می گردند.

نوکیا انتظار دارد در این مجموعه، میلیاردها کاربر حضور یابند و راه اصلی برای پشتیبانی از این تعداد، تکنیکی به نام «قطعه بندی پویای شبکه» است. در این روش، اپراتور می تواند شبکه را برای کاربردهای بسیار متنوعی پیکربندی کند و در آن واحد همه آنها را از طریق یک سری تجهیزات ثابت پشتیبانی نماید.

از جمله کاربردهایی که به پهنای باند گسترده نیاز دارند می توان به ویدیوهای 8K و بازی های واقعیت مجازی اشاره کرد. نوکیا و اورنج در برنامه خود، سیستم «MIMO کلان» را طرح ریزی کرده اند که در باند فرکانسی جدیدی عمل می کند و به مراتب قوی تر از تکنولوژی های کنونی خواهد بود.

گفتنیست شبکه های 4.5G که از چندی پیش در بخش های مختلف جهان پیاده سازی شده اند، و شبکه 4.9G که به زودی عملیاتی خواهد شد، حداکثر سرعتی چند گیگابیتی را به کاربران نوید می دهند.

نوکیا در بیانیه خبری خود اعلام کرد در حال حاضر 90 درصد از مشتریانش به شبکه 4.5G روی آورده اند و در سال جاری سیستم 4.5G Pro با ده برابر سرعت بیشتر در مقایسه با شبکه های 4G اولیه اجرایی خواهد شد. پس از آن ارتقاء کاملی به نسل 4.9G خواهیم داشت که سرعت چند گیگابیتی و تأخیر کمتر از 10 میلی ثانیه دارد، و نهایتاً به 5G خواهیم رسید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • saeed_ebrahimi
    saeed_ebrahimi | ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

    نوکیا، بذار بقیه هم نفس بکشن ?

  • Ali
    Ali | ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

    یعنی نوکیا اومده که بترکونه...

مطالب پیشنهادی