همه چیز درباره آیفون 13
پایان یک دوران؛ نسخه بعدی iOS از اپلیکیشن های 32 بیتی پشتیبانی نمی کند

پایان یک دوران؛ نسخه بعدی iOS از اپلیکیشن های 32 بیتی پشتیبانی نمی کند

اپل با عرضه نسخه بعدی iOS که احتمالاً با شماره ۱۱ منتشر خواهد شد، پشتیبانی از اپلیکیشن های ۳۲ بیتی را به طور کامل متوقف خواهد کرد. این موضوع از سوی برخی کاربران که بتای ۱۰.۳ را دریافت کرده اند، با دریافت پیام زیر مشخص شده است:

زمانی که کاربران در نسخه بتای ۱۰.۳ به بارگذاری اپلیکیشن های ۳۲ بیتی اقدام کنند، به آنها هشدار داده می شود که «اپلیکیشن فوق با نسخه بعدی iOS سازگار نخواهد بود. توسعه دهنده این اپ باید آن را آپدیت کرده و سازگاری آن را ارتقاء دهد.»

گفتنیست اپل از سال ۲۰۱۳ و در زمان معرفی آیفون ۵s از چیپست های ۶۴ بیتی در دیوایس های iOS خود استفاده کرده و به تدریج، توسعه دهندگان را برای مطابقت با آن تحت فشار قرار می دهد.

از زمان عرضه iOS 9 به کاربران هشدار داده می شد که اپلیکیشن های ۳۲ بیتی کاهش سرعت اجرا را در پی خواهند داشت. همچنین از فوریه ۲۰۱۵ اپ های جدید الزاماً باید از پلتفرم ۶۴ بیتی پشتیبانی می کردند، و از ماه ژوئن ۲۰۱۵ قانون فوق شامل آپدیت برنامه های قدیمی نیز می شد.

با این حال اگرچه اپل در iOS 10.3 تغییرات قابل توجهی را اعمال نموده و به سیستم فایل جدیدی به نام APFS مهاجرت کرده، اما به نظر نمی رسد در آپدیت جزئی بعدی یعنی نسخه ۱۰.۴ پشتیبانی از اپ های ۳۲ بیتی را به طور ناگهانی حذف کند و احتمالاً همچون همیشه تغییرات اصلی را برای آپدیت سالانه نگه می دارد.

لازم به ذکر است طبق برنامه همیشگی اهالی کوپرتینو، iOS 11 احتمالاً در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان در ماه ژوئن معرفی شده و از ماه سپتامبر به دست کاربران خواهد رسید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato