شارپ تحت مدیریت فاکسکان دوباره به سوددهی رسید

به نظر می رسد اقدامات گسترده کمپانی شارپ تحت مالکیت فاکسکان در راستای کاهش هزینه کاملاً نتیجه بخش بوده. شارپ با اعلام نخستین سه ماهه سودآور طی بیش از دو سال گذشته، پیش بینی خود برای سود عملیاتی سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۷ را نیز افزایش داد.

سه ماهه سوم سال مالی شارپ که از ماه اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۶ را در بر می گیرد، نخستین دوره تحت مدیریت تایوانی ها به شمار می رود و تحلیلگران منتظر بودند تا ببینند آیا شیوه هدایت دقیق و موشکافانه «تری گو» مدیرعامل فاکسکان می تواند شرکت ژاپنی را از مخمصه نجات دهد یا خیر.

حال طبق گزارش شارپ، سود خالص آنها در این بازه به ۴.۲ میلیارد ین (۳۷.۱۴ میلیون دلار) رسیده، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته شاهد ۲۴.۷ میلیارد ین زیاندهی از سوی این کمپانی بودیم. واحد تولید نمایشگر شارپ نیز برای نخستین بار طی دو سال گذشته به سوددهی رسیده است.

«کاتسواکی نومورا» معاون اجرایی ارشد کمپانی ژاپنی می گوید: «مدیریت چابک، مهم ترین عامل در این تحول به شمار می رود.» البته کاهش تولید پنل های LCD توسط رقبای کره ای را نیز می توان یکی دیگر از دلایل سوددهی شارپ در نظر گرفت.

گفتنیست با توجه به این روند، شرکت ژاپنی پیش بینی سود عملیاتی خود برای سال مالی ۲۰۱۶ منتهی به ماه مارس ۲۰۱۷ را از رقم قبلی یعنی ۲۵.۷ میلیارد ین به ۳۷.۳ میلیارد ین افزایش داد.

لازم به ذکر است شارپ یکی از تأمین کننده های اصلی پنل های LCD برای اپل به شمار می رود که پس از تزریق سرمایه هنگفت غول تکنولوژی تایوان یعنی فاکسکان، افزایش قریب به ۳۰۰ درصدی در ارزش سهام خود را تجربه کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟