میراث استیو جابز؛ تلاش اپل برای طراحی بی نقص مقر جدید خود

ما تاکنون ویدیوهای مختلفی از فضای بیرونی مقر جدید اپل ملقب به Apple Campus 2 دیده ایم که توسط پهپادها ضبط شده اند اما اطلاعاتمان در مورد طراحی داخلی بسیار محدود است. در همین رابطه رویترز گزارشی تهیه کرده که ضمن اشاره به برخی المان های طراحی داخلی، بیان کرده است که پروژه ساخت مقر اپل در بهار به پایان می رسد.

مقاله مذکور با اشاره به وسواس اپل در طراحی ساختمان به اصرار آنها در مخفی کردن لوله ها و هواکش ها اشاره کرده است و همچنین به نظر می رسد که کوپرتینویی ها در طراحی قسمت های مختلف از المان هایی مشابه با ویژگی های سخت افزاری آیفون استفاده کرده اند؛ به عنوان مثال دکمه های آسانسور شبیه به دکمه هوم آیفون طراحی شده اند.

همچنین طبق گزارش کارگران و مدیران پروژه، اپل درخواست دقت بالایی در اندازه گیری ها حتی برای سطوحی که در معرض دید نیستند را داشته که بسیار کمتر از مقدار استاندارد ۳ میلیمتر است. همچنین آنها دفترچه راهنمایی ۳۰ صفحه ای را برای کار با چوب های حساس در اختیار این افراد قرار داده اند.

در گزارش مذکور آمده است که سقف ها از پنل های بزرگ بتن جلا داده شده، ساخته شده اند که تیم پروژه مجبور بودند آنها را تک تک از نظر کیفیت کنترل کنند. مدیران اپل همچنین خواستار آن بودند که دستگیره درها با کیفیت بالاتری ساخته شوند و به گفته یکی از مدیران هنوز پس از گذشت یک سال و نیم، طراحی آنها نهایی نشده است.

زمانی که استیو جابز پروژه مقر جدید اپل را معرفی می کرد، برآورد می شد که کار ساخت آن تا سال ۲۰۱۵ به پایان برسد اما رویترز معتقد است که وسواس مدیران اپل سبب شده که تأسیس پروژه مذکور با تأخیر صورت بگیرد.

یکی از مشکلات عنوان شده در مقاله به اصرار اپل بر تخت بودن کامل ورودی درب راهروها اشاره دارد که بر اساس گفته یکی از مدیران ساخت و ساز دلیل آن «اگر مهندسان مجبور باشند قدم های خود را در هنگام ورود به ساختمان تنظیم کنند، ممکن است تمرکزشان روی کار را از دست بدهند.»

در مجموع اپل یک میلیارد دلار بیشتر از بودجه پیش بینی شده ۵ میلیارد دلاری را تنها برای طراحی داخلی هزینه کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟