تعرفه پهنای باند داخلی برای اپراتورها به یک دهم ترافیک بین المللی می رسد

تعرفه پهنای باند داخلی برای اپراتورها به یک دهم ترافیک بین المللی می رسد

نصرالله جهانگرد در جریان رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات از اقدامات این وزارتخانه در حوزه ICT و نتایج راه اندازی شبکه مورد بحث سخن گفت.

وی با اشاره به طرح لایه ملی ترانزیت IP گفت سازمان تنظیم مقررات در حال بررسی کاهش تعرفه پهنای باند اینترنت داخلی است، به گونه ای که پس از اجرای طرح تفکیک ترافیک داخلی و خارجی، هزینه پهنای باند داخلی برای اپراتورهای کشور به یک دهم ترافیک بین المللی خواهد رسید.

البته طبق اظهارات وزیر ارتباطات، هزینه ترافیک داخلی برای کاربران نهایی نصف قیمت ترافیک بین المللی تعیین شده. بنابراین باید دید با اجرای طرح لایه ملی ترانزیت IP، اپراتورها باز هم تعرفه ترافیک داخلی را کاهش خواهند داد یا خیر.

جهانگرد همچنین از بهره برداری فاز نخست دولت الکترونیک طی هفته های آتی خبر داد که بر اساس آن، دستگاه های اجرایی می توانند در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته به ارائه خدمات الکترونیکی به مردم بپردازند.

معاون وزیر ارتباطات از اجرای پروژه «شناسایی و احراز هویت کاربران» موسوم به «شاهکار» روی شبکه ملی اطلاعات نیز سخن گفت که به منظور تضمین امنیت فضای مجازی به اجرا در می آید و در این زمینه جای نگرانی در زمینه حریم شخصی وجود ندارد، چون محمود واعظی وزیر ارتباطات کشور شخصاً حفظ حریم خصوصی کاربران شبکه ملی اطلاعات را تضمین کرده است.

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato