ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ساخت ماده ای با قابلیت تبدیل همزمان گرما، نور خورشید و حرکت به انرژی الکتریسیته

پروژه بزرگ ایلان ماسک به ایده شارژ ماشین های الکتریکی با استفاده از پنل های خورشیدی تعبیه شده روی سقف منازل اشاره می کند و با وجود اینکه بسیار شگفت انگیز است اما تنها از یک منبع ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۵

پروژه بزرگ ایلان ماسک به ایده شارژ ماشین های الکتریکی با استفاده از پنل های خورشیدی تعبیه شده روی سقف منازل اشاره می کند و با وجود اینکه بسیار شگفت انگیز است اما تنها از یک منبع انرژی استفاده می کند. اخیراً محققان فنلاندی از ایده ای متفاوت صحبت می کنند که قادر است گجت های شما را با استفاده همزمان از انرژی گرمایی، انرژی جنبشی و نور خورشید شارژ کند.

اما باید بدانید که این ایده به معنای انرژی تجدید پذیر نامتناهی نیست و یا بهتر است بگوییم حداقل در حال حاضر اینگونه نیست. در این ایده از یک ماده فروالکتریسیته با نام KBNNO استفاده می شود اما محققان نتیجه گرفتند که مواد مشابهی با بازدهی بیشتر نیز وجود دارند بنابراین «انتظار می رود با بهینه سازی های ساختاری بتوان به موادی با کارایی متعادل تر و بهبود یافته تر دست یافت که برای اهداف مختلف کاربردی باشند.»

گفتنی است با وجود دستیابی به موفقیت مورد اشاره، محققان دانشگاه اولو کاملاً متوجه هستند که هنوز راه طولانی تا استفاده از KBNNO برای تأمین انرژی شهرهای هوشمند و یا ساعت های هوشمند نسل بعدی وجود دارد.

«یانگ بای» نویسنده مسئول مقاله مورد بحث معتقد است که در سال آینده می بایست یک دستگاه آزمایشی با استفاده از قابلیت «تأمین انرژی از منابع چندگانه» تولید شود و در چند سال آینده نیز این فناوری آماده ورود به بازار خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی