ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آیفون های آینده ترک خوردن شیشه محافظ نمایشگر را به کاربر اطلاع می دهند

آیفون در برابر سقوط های احتمالی کم و بیش مقاوم است، اما همچون دیگر موبایل ها اگر آن را رو به نمایشگر و روی سطحی سخت بیندازید، احتمال شکستن صفحه تا حد زیادی بالا می ...

آیفون در برابر سقوط های احتمالی کم و بیش مقاوم است، اما همچون دیگر موبایل ها اگر آن را رو به نمایشگر و روی سطحی سخت بیندازید، احتمال شکستن صفحه تا حد زیادی بالا می رود، و این اتفاق برای بسیاری از ما، خواسته یا ناخواسته، رخ می دهد.

اپل به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده که بر اساس آن، موبایل زودتر از صاحبش متوجه می شود نمایشگر شکسته یا ترک برداشته. البته اگر صفحه روی اسمارت فون شما بشکند قطعاً خودتان از این اتفاق ناگوار باخبر می شوید، اما فناوری این کمپانی می تواند ترک های ریز و میکروسکوپی را نیز شناسایی کرده و به کاربر اطلاع دهد.

این پتنت که «تشخیص ترک شیشه فوقانی» (Coverglass fracture detection) نام دارد، شبکه ای گسترده از حسگرها و رابط نرم افزاری ویژه ای را نشان می دهد که می تواند شکل گیری ترک در شیشه محافظ نمایشگر را شناسایی نماید.

اپل می گوید صفحه نمایش، آسیب پذیر ترین قطعه در موبایل است و با اینکه تحقیقات گسترده ای روی مقاوم تر ساختن آن صورت گرفته، اما باز هم ضربات فیزیکی می توانند باعث شکستن شیشه، از کار افتادن لایه تاچ و حتی تخریب پنل نمایشگر بشوند.

البته این سیستم شناسایی پیشرفته هیچ سودی به حال کاربر نخواهد داشت. مثلاً تصور کنید آیفون ارزشمندتان به زمین افتاده و وقتی آن را بر می دارید، با خوشحالی می بینید صفحه آن سالم است، اما پس از چند لحظه پیغامی روی صفحه ظاهر شده و به شما می گوید قسمتی از صفحه ترک برداشته. طبیعیست که عدم اطلاع از این موضوع خوشایندتر خواهد بود.

با این حال سنسورهای فوق می توانند تمامی اطلاعات حاصل از رخدادهای منتهی به شکستن یا ترک برداشتن شیشه نمایشگر از جمله جهت و شدت ضربه را جمع آوری کرده و با کسب اجازه از کاربر، آنها را در اطلاع سازنده قرار دهد. اپل می گوید با این روش، می توانند در آینده موبایل های مقاوم تری را تولید نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Mohammad Reza Baghban
  Mohammad Reza Baghban | ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

  برام جالبه که اپل حتی به تحقیق میکنه که چگونه با افزودن امکانی راه رو برای تحقیقات بلند مدتش فراهم کنه ، با اینکه کلا طرف اپلم نمیرم ولی این بسیار ارزشمند و قابل توجه هست

 • Ali kjh
  Ali kjh | ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

  تیترتون گمراه کننده بود.
  آیفون علی آینده این امسالیا میشن مال ۱۰ سال دیگه هم میشن

مطالب پیشنهادی