اپل استارتاپ فعال در حوزه فناوری تشخیص چهره را خرید

اپل استارتاپ فعال در حوزه فناوری تشخیص چهره را خرید

به نظر می رسد شایعات اخیر در مورد بکارگیری فناوری احراز هویت بیومتریک از طریق تشخیص چهره در آیفون توسط اپل رنگ واقعیت به خود می گیرد، زیرا این کمپانی کوپرتینویی به تازگی شرکت RealFace، استارتاپ تخصصی در حوزه تشخیص چهره را خریداری کرده است.

طبق اخبار موجود، اپل تنها مبلغ دو میلیون دلار برای خرید این استارتاپ کوچک می پردازد. RealFace که در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد، قادر است فناوری تشخیص چهره را جایگزین روش های امنیتی دیگری همچون رمز عبور یا تشخیص اثر انگشت نماید، یا همه این رویکردها را در ترکیب با یکدیگر به کار بندد.

این استارتاپ در تبلیغات خود اشاره می کند که نرم افزار امنیتی آنها از هوش مصنوعی برای شناسایی و یادگیری ویژگی های مختلف چهره مالک دستگاه بهره گرفته، و می تواند با دقت بسیار بالا عملیات تشخیص را انجام دهد.

گفتنیست فناوری RealFace سرعت عملکرد بالایی هم دارد و عبور از مرحله احراز هویت را در سریع ترین زمان، ممکن می سازد. این شرکت پیش از این نرم افزار Pickeez را نیز معرفی کرده بود که با بهره گیری از فناوری مشابه، بهترین تصویر فرد را برای استفاده در شبکه های اجتماعی انتخاب می کرد.

لازم به ذکر است طی چند هفته اخیر شایعات زیادی در مورد استفاده از فناوری تشخیص چهره در کنار دیگر روش های احراز هویت بیومتریک در آیفون های بعدی به گوش رسیده، که می تواند جایگزین Touch ID شود یا آن را تکمیل نماید. با این حال هنوز مشخص نیست آیا در مدل برتر آیفون سال جاری که فعلاً با نام iPhone 8 شناخته می شود، شاهد بکارگیری این قابلیت خواهیم بود یا خیر.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato