قرار دادن اسکنر اثر انگشت در نمایشگرهای موبایل امکان پذیر شد

قرار دادن اسکنر اثر انگشت در نمایشگرهای موبایل امکان پذیر شد

سنسورهای اثر انگشت برای مدتی طولانی است که به یکی از استانداردهای صنعت موبایل های هوشمند تبدیل شده اند، اما تولیدکنندگان این دیوایس ها هنوز نتوانسته اند از چالش بعدی خود، یعنی قرار دادن اسکنر اثر انگشت در بطن نمایشگر بر بیایند.

درحالی که موبایل های پرچمدار تازه، شکلی بدون حاشیه به خود می گیرند، تولیدکنندگان مجبور به حذف دکمه فیزیکی هوم و قرار دادن اسکنر اثر انگشت روی پنل پشتی شده اند با این همه، چند ماه پیش در شایعات شنیدیم که گلکسی اس ۸ سامسونگ، نخستین موبایل مجهز به اسکنر اثر انگشت در نمایشگر خواهد بود اما تصاویر اخیر، نشان داد که کمپانی کره ای رویکردی دیگر را در پیش گرفته است.

حالا کمپانی CrucialTec، که در ساخت ماژول های اسکنر اثر انگشت تبحر دارد، ظاهراً توانسته زودتر از هر کمپانی دیگری به این مهم دست یابد و تایید کرده که طی سال جاری میلادی، قطعات لازم برای جای دادن اسکنر اثر انگشت در داخل نمایشگر را تامین خواهد کرد. این راهکار امنیتی اجازه خواهد داد تا سنسور مورد اشاره در نمایشگر قرار گیرد و به همین جهت، دیگری نیازی به دکمه هوم یا قرار دادن اسکنر روی بخش پشتی بدنه احساس نمی شود.

یکی از سخنگویان CrucialTec تایید کرده که تکنولوژی اسکن اثر انگشت روی نمایشگر کمپانی، «Display Fingerprint Solution» یا به اختصار DFS نامیده می شود و از همین حالا، با بازخورد خوبی از سوی مشتریان مواجه شده است. وی ادامه می دهد که این تکنولوژی طی سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار می آید.

سخنگوی CrucialTec در بخشی دیگر از سخنانش می گوید سنسور DFS به قدری حساس است که می تواند برخورد یک تار مو را تشخیص داده و اثر انگشت را با دقت ۵۰۰ نقطه بر اینچ استخراج می کند. در نهایت گفتنی است که به ادعای این کمپانی، به زودی راهکار امنیتی DFS با ارتقا مواجه می شود تا تولیدکنندگان به دلخواه قادر به قرار دادن اسکنر اثر انگشت در هر نقطه از نمایشگر دستگاه خود باشند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato