چه شباهت هایی میان کارآفرینی و چتر بازی وجود دارد؟

به نظر خیلی از مردم پریدن از هواپیما و اعتماد به یک چتر جذاب نیست، در مقابل گروهی هستند که نمی توانند خود را در مقابل کار هیجان انگیزی مانند چتربازی کنترل کنند و بی صبرانه منتظر فرصتی هستند که بتوانند از هواپیما بیرون بپرند.

کارآفرینی مانند چتربازی کاری ناشناخته و پر از مجهولات است. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این تشابهات را مرور کنیم.

  • بدون چتر پریدن

زمانی که از هواپیما می پرید همه ی اتفاقاتی که در پیش روی شماست غیر قابل پیش بینی هستند. کارآفرینی از این جهت که یک کارآفرین تنها به خود اتکا کرده و کسب و کاری را به راه می اندازد مانند چتربازی است و اصلا قابل پیش بینی نیست.

  • با ترس تان روبه شدن

برخی چتربازی را هیجان انگیزترین کاری می دانند که در زندگی شان انجام داده اند. برخی نیز برای اینکه با ترس شان روبه رو شوند این کار را می کنند.

به یاد بسپارید تا زمانی که کاری را انجام نداده باشید از توانایی های خود آگاه نمی شوید. همیشه عاملی هست که شما را از انجام دادن کاری که قابل پیش بینی نیست می ترساند اما آن سوی ریسک، موفقیت وجود دارد. کارآفرینی از آن جهت که شما با ترس تان روبه رو می شوید مشابه چتربازی است.

  • از مجهولات نترسیدن

اصل موضوع کارآفرینی و چتربازی شیرجه زدن در دنیای مجهولات است. هر دو شما را از رکود زندگی در می آورند و وارد دنیایی می کنند که هر مجهول آن مغز را به چالش کشیده و شما را ورزیده تر از قبل می کند.

  • ریسک کردن

در چتربازی بزرگ ترین ریسک این است که بدون وسیله و با دست خالی از بالا به پایین بپرید، اما وقتی پای تان زمین را احساس می کند با خود می گویید ارزشش را داشت. در کارآفرینی ریسک های زیادی باید بکنید ولی این ریسک ها به شما در پیش رفتن کمک می کند. از طرف دیگر چتربازی به شما می آموزد که ریسک کردن اصلا اشکالی ندارد.

  • انجام کاری که هر کسی نمی تواند

مانند کارآفرینی، چتربازی نیز کاری نیست که هرکسی جرات امتحان کردن آن را داشته باشد. اما با چتربازی به خود می آموزید که باید با محهولات زندگی کنار آمد و پیش رفت. یک کارآفرین با علاقه به جنگ با مجهولات می رود و با ترس هایش روبه رو می شود.

  • زندگی را با همه ی جوانبش تجربه کردن

چتربازی دری را به روی شما باز می کند که همیشه بسته بوده است. یاد می گیرید که به توانایی های تان اتکا و آنها را باور کنید. ریسک کرده و برنده شوید.

  • جشن گرفتن

در آخر بخاطر انجام دادن کاری که هیچ وقت در تصور تان گنجانده نمی شد باید جشن بگیرید. و این دقیقا مانند کارآفرینی است. شما برای ایمان داشتن، ریسک کردن و موفق شدن باید جشن بگیرید.

 

مطالب مرتبط

۶ مزیت به اشتراک گذاری تجربه و دانش در شرکت‌ها

به اشتراک گذاشتن دانش و اطلاعات کاری در هر شرکت و سازمانی می‌تواند تبعات بسیار خوبی برای آن مجموعه به دنبال داشته باشد. اگر در مجموعه کاری، تجربه، دانش و اطلاعات به شکل درستی به اشتراک گذاشته نشود، مشکلات جدی در روند کار پیش خواهد آمد. در هر شرکتی، افراد مختلفی مشغول به فعالیت هستند که... ادامه مطلب

چهار سوال سرنوشت‌ساز برای شکار مستعدترین نیروها در مصاحبه استخدامی

شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ، پیشرفت خود را مدیون پرسنل توانمند و متخصصی هستند که از هر نظر برای جایگاه شغلی به درستی انتخاب شده‌‌اند. یکی از رمز و رازهای موفقیت شرکت‌ها، استخدام نیروی متخصص و توانمند است. اما چگونه و به چه روشی می‌توان استعدادهای شاخص و برتر را شناسایی کرد؟ چطور می‌توان به روند... ادامه مطلب

سطح مطلوب استرس برای دستیابی به حداکثر بازدهی چقدر است؟

تحقیقات نشان داده رابطه مستقیم و معناداری بین کارایی و عملکرد فرد و میزان استرس وی وجود دارد. اگر میزان استرس از حدی بیشتر یا کمتر شود، کارایی فرد افت می‌کند ولی جالب است بدانید سطح مناسبی از استرس، به بهبود کارایی و عملکرد فوق‌العاده کمک می‌کند. اما چطور می‌توان متوجه شد که چه سطحی از... ادامه مطلب

هفت استراتژی برای تصمیم گیری گروهی بهتر

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند در تصمیم گیری، دو فکر بهتر از یک فکر است و سه فکر بهتر از دو فکر. برخی افراد همین ایده را در زندگی و کسب و کار خود در پیش می‌گیرند و عموما وقتی مشکلی پیش می‌آید سعی می‌کنند، مساله را با تفکر گروهی به سمت حل... ادامه مطلب

۳ نشانه اینکه متحمل فشار کاری بیش از حد هستید

حتی تا قبل از دوران کرونا هم برخی از ما ساعت‌های طولانی را مشغول کار بودیم اما پس از شروع بحران دورکاری با کمرنگ کردن مرز بین کار و زندگی شرایط را بدتر کرده است. شاید تصور کنید با کار کردن بیشتر و بیشتر می‌توانید بازدهی را افزایش دهید اما عدم استراحت کافی نه تنها... ادامه مطلب

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟