چه شباهت هایی میان کارآفرینی و چتر بازی وجود دارد؟

به نظر خیلی از مردم پریدن از هواپیما و اعتماد به یک چتر جذاب نیست، در مقابل گروهی هستند که نمی توانند خود را در مقابل کار هیجان انگیزی مانند چتربازی کنترل کنند و بی صبرانه منتظر فرصتی هستند که بتوانند از هواپیما بیرون بپرند.

کارآفرینی مانند چتربازی کاری ناشناخته و پر از مجهولات است. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این تشابهات را مرور کنیم.

  • بدون چتر پریدن

زمانی که از هواپیما می پرید همه ی اتفاقاتی که در پیش روی شماست غیر قابل پیش بینی هستند. کارآفرینی از این جهت که یک کارآفرین تنها به خود اتکا کرده و کسب و کاری را به راه می اندازد مانند چتربازی است و اصلا قابل پیش بینی نیست.

  • با ترس تان روبه شدن

برخی چتربازی را هیجان انگیزترین کاری می دانند که در زندگی شان انجام داده اند. برخی نیز برای اینکه با ترس شان روبه رو شوند این کار را می کنند.

به یاد بسپارید تا زمانی که کاری را انجام نداده باشید از توانایی های خود آگاه نمی شوید. همیشه عاملی هست که شما را از انجام دادن کاری که قابل پیش بینی نیست می ترساند اما آن سوی ریسک، موفقیت وجود دارد. کارآفرینی از آن جهت که شما با ترس تان روبه رو می شوید مشابه چتربازی است.

  • از مجهولات نترسیدن

اصل موضوع کارآفرینی و چتربازی شیرجه زدن در دنیای مجهولات است. هر دو شما را از رکود زندگی در می آورند و وارد دنیایی می کنند که هر مجهول آن مغز را به چالش کشیده و شما را ورزیده تر از قبل می کند.

  • ریسک کردن

در چتربازی بزرگ ترین ریسک این است که بدون وسیله و با دست خالی از بالا به پایین بپرید، اما وقتی پای تان زمین را احساس می کند با خود می گویید ارزشش را داشت. در کارآفرینی ریسک های زیادی باید بکنید ولی این ریسک ها به شما در پیش رفتن کمک می کند. از طرف دیگر چتربازی به شما می آموزد که ریسک کردن اصلا اشکالی ندارد.

  • انجام کاری که هر کسی نمی تواند

مانند کارآفرینی، چتربازی نیز کاری نیست که هرکسی جرات امتحان کردن آن را داشته باشد. اما با چتربازی به خود می آموزید که باید با محهولات زندگی کنار آمد و پیش رفت. یک کارآفرین با علاقه به جنگ با مجهولات می رود و با ترس هایش روبه رو می شود.

  • زندگی را با همه ی جوانبش تجربه کردن

چتربازی دری را به روی شما باز می کند که همیشه بسته بوده است. یاد می گیرید که به توانایی های تان اتکا و آنها را باور کنید. ریسک کرده و برنده شوید.

  • جشن گرفتن

در آخر بخاطر انجام دادن کاری که هیچ وقت در تصور تان گنجانده نمی شد باید جشن بگیرید. و این دقیقا مانند کارآفرینی است. شما برای ایمان داشتن، ریسک کردن و موفق شدن باید جشن بگیرید.

 

منبع:
successstory
برچسب ها

مطالب مرتبط

شوخ طبعی می تواند برای موفقیت شغلی شما حیاتی باشد

فرانسیس بیکن، شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی جایی گفته است: «تخیل را برای جبران آن چیزهایی به انسان بخشیده اند که در وجود خود ندارد، و شوخ طبعی را برای تحمل چیزهایی که در وجود خود دارد».ژاکلین اسمیت یکی دو سال پیش در مطلبی در فوربز به یک نظرسنجی اشاره کرد که توسط رابرت هاف انجام... ادامه مطلب

چرا باید در آستانه سال جدید، عملکرد سال گذشته خود را ارزیابی کنیم؟

تعداد شرکت هایی مثل GE، Accenture، و Deliotte که گزارش های سالانه را کنار می گذارند و در عوض به سراغ بازخور های سریع تری مثل پایش های ماهانه یا سه ماهه می روند رو به افزایش است. اما نگاه به سالی که گذشته قدرت خاصی به انسان می بخشد. این کار می تواند برای... ادامه مطلب

قولی که به عنوان یک کارآفرین هیچگاه نباید به خانواده خود بدهید

«اوضاع بهتر خواهد شد».همین چند کلمه ی کوتاه سرمنشأ بگومگوهای بسیاری میان کارآفرینان و خانواده هایشان بوده است. هر وقت کسی از مسافرت ها، خستگی ها، کم توجهی ها و در کل سبک زندگی کارآفرینانه ی یکی از عزیزان خود شکایت می کند با این جمله مواجه می شود.این قولی است که بستگان و اعضای... ادامه مطلب

چگونه مانند یک کارآفرین رشد یابید؟

رشد منحصر به فیزیک فرد نمی شود. بلکه رشد شخصیتی و هوش هیجانی از مهم ترین موضوعاتی است که در دهه های اخیر مورد توجه محققان برجسته قرار گرفته است.کارآفرینان اثر زیادی بر جامعه می توانند بگذارند. از این رو باید ابتدا خود را رشد دهند. در ادامه راهکارهایی برای رشد یافتن به عنوان یک... ادامه مطلب

۱۰ واقعیت تلخ اما رهایی بخش زندگی که هر روز باید با خودتان مرور کنید

دنیای امروز دوست دارد به تخیل و پایان های خوش، از جنس پایان های بسیاری از داستان های کلاسیک ادبیات باور داشته باشد. اما در دنیای واقعی، زندگی فقط روی خوشش را به ما نشان نمی دهد و گاهی اوقات چه بخواهیم و چه نخواهیم با روی خشن و ظالمانه ی آن نیز مواجه خواهیم شد.... ادامه مطلب

با اجزای تشکیل دهنده چارچوب ذهنی کارآفرینی آشنا شوید

کارآفرینان ظاهر و سن و سال های متفاوتی دارند و ممکن است اهل هر جایی باشند. آنها لزوماً یونیفرم خاصی نمی پوشند و کارت عضویت کلوپ کارآفرینی به گردن خود نمی آویزند. اگر در کوچه و خیابان از کنار یکی از آنها رد شوید یا در رستورانی کنار یکی از آنها بنشینید، به احتمال زیاد... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x