چه شباهت هایی میان کارآفرینی و چتر بازی وجود دارد؟

به نظر خیلی از مردم پریدن از هواپیما و اعتماد به یک چتر جذاب نیست، در مقابل گروهی هستند که نمی توانند خود را در مقابل کار هیجان انگیزی مانند چتربازی کنترل کنند و بی صبرانه منتظر فرصتی هستند که بتوانند از هواپیما بیرون بپرند.

کارآفرینی مانند چتربازی کاری ناشناخته و پر از مجهولات است. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این تشابهات را مرور کنیم.

  • بدون چتر پریدن

زمانی که از هواپیما می پرید همه ی اتفاقاتی که در پیش روی شماست غیر قابل پیش بینی هستند. کارآفرینی از این جهت که یک کارآفرین تنها به خود اتکا کرده و کسب و کاری را به راه می اندازد مانند چتربازی است و اصلا قابل پیش بینی نیست.

  • با ترس تان روبه شدن

برخی چتربازی را هیجان انگیزترین کاری می دانند که در زندگی شان انجام داده اند. برخی نیز برای اینکه با ترس شان روبه رو شوند این کار را می کنند.

به یاد بسپارید تا زمانی که کاری را انجام نداده باشید از توانایی های خود آگاه نمی شوید. همیشه عاملی هست که شما را از انجام دادن کاری که قابل پیش بینی نیست می ترساند اما آن سوی ریسک، موفقیت وجود دارد. کارآفرینی از آن جهت که شما با ترس تان روبه رو می شوید مشابه چتربازی است.

  • از مجهولات نترسیدن

اصل موضوع کارآفرینی و چتربازی شیرجه زدن در دنیای مجهولات است. هر دو شما را از رکود زندگی در می آورند و وارد دنیایی می کنند که هر مجهول آن مغز را به چالش کشیده و شما را ورزیده تر از قبل می کند.

  • ریسک کردن

در چتربازی بزرگ ترین ریسک این است که بدون وسیله و با دست خالی از بالا به پایین بپرید، اما وقتی پای تان زمین را احساس می کند با خود می گویید ارزشش را داشت. در کارآفرینی ریسک های زیادی باید بکنید ولی این ریسک ها به شما در پیش رفتن کمک می کند. از طرف دیگر چتربازی به شما می آموزد که ریسک کردن اصلا اشکالی ندارد.

  • انجام کاری که هر کسی نمی تواند

مانند کارآفرینی، چتربازی نیز کاری نیست که هرکسی جرات امتحان کردن آن را داشته باشد. اما با چتربازی به خود می آموزید که باید با محهولات زندگی کنار آمد و پیش رفت. یک کارآفرین با علاقه به جنگ با مجهولات می رود و با ترس هایش روبه رو می شود.

  • زندگی را با همه ی جوانبش تجربه کردن

چتربازی دری را به روی شما باز می کند که همیشه بسته بوده است. یاد می گیرید که به توانایی های تان اتکا و آنها را باور کنید. ریسک کرده و برنده شوید.

  • جشن گرفتن

در آخر بخاطر انجام دادن کاری که هیچ وقت در تصور تان گنجانده نمی شد باید جشن بگیرید. و این دقیقا مانند کارآفرینی است. شما برای ایمان داشتن، ریسک کردن و موفق شدن باید جشن بگیرید.

 

مطالب مرتبط

20 جمله ای که یک کارآفرین موفق هرگز نمی گوید

عاملی که کارآفرین بسیار موفق را از باقی کارآفرینان متمایز می کند طرز فکر اوست. برای مثبت اندیش شدن ابتدا باید افکار منفی درون تان را بشناسید، سپس تلاش در رفع آنها کنید. در ادامه 20 جمله ای که هرگز از یک کارآفرین برجسته نخواهید شنید آورده شده است: به اندازه کافی خوب نیستم کارآفرینان بسیار... ادامه مطلب

چه نوع کسب و کاری می توانید ایجاد کنید؟

کارآفرینی مزایای وسوسه انگیزی دارد که می تواند آرزوی خیلی ها باشد. قبل از شروع کردن کار، باید ایده ای داشته باشید. سپس نوع کسب و کارتان را مشخص کنید و با توجه به توانایی و قابلیت های تان مدل کسب و کاری که مناسب است را انتخاب کرده و کارآفرین شوید. در زیر مراحل... ادامه مطلب

به این ۸ دلیل نباید راه اندازی کسب و کار رؤیاهایتان را بیش از این به تعویق بیاندازید

مهم نیست در دنیای کسب و کار چند شرکت به ثبت می رسانید؛ آنچه که اهمیت دارد این است که به موقع این کار را انجام دهید. پس کاری کنید که مجبور نباشید باقی عمر خود را به فکر کردن به احتمالاتی که می توانستید به آنها جامه ی واقعیت بپوشانید بگذرانید. دست به کار شوید و... ادامه مطلب

داستان زنی که رویاهایش را در دنیای صفر و یک ساخت

می‌جنگد تا تغییر ایجاد کند، به طعنه‌ها اهمیتی نمی‌دهد و با اینکه بخاطر زن بودن شاهد رفتارهای بدی بوده اما از دیوار کشیدن بین زن و مرد بیزار است. «نازنین دانشور» برای صدها هزار نفری که تا امروز میلیون‌ها کوپن از تخفیفان خریده‌اند، نام آشنایی‌ست؛ زن جوانی که حدوداً ۳۵ سال سن دارد و در... ادامه مطلب

گزارش ویدیویی دیجیاتو از رویداد استارتاپ میت‌آپ تبریز [تماشا کنید]

همان گونه که مقرر شده بود، استارتاپ میت‌آپ تبریز، رویداد کارآفرینانه ی جمعی از فعالان فناوری اطلاعات تبریز با حمایت مادی بخش خصوصی و حمایت معنوی دولت، روز پنجشنبه چهارم شهریور ماه در مرکز شماره ی ۳ اداره ی فنی و حرفه ای این شهر برگزار شد. سخنرانی‌ توسط برخی از شناخته شده ترین مربیان کشور و بنیانگذاران استارتاپ... ادامه مطلب

ثروتمند ترین کارآفرینان جهان این همه پول را از کجا آورده اند؟

اگر می خواهید از لحاظ مالی اوضاع خوبی داشته باشید، قاعدتاً دو راه بیشتر پیش روی خود ندارید: یک اینکه ارث زیادی به شما برسد، و دو اینکه خودتان ثروت هنگفتی کسب کنید. با نگاهی به فهرست ثروتمند ترین انسان های روی زمین می توان گفت مورد دوم نیز به احتمال قوی با کار کردن... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x