نیکون توسعه دوربین های عکاسی حرفه ای بدون آینه را آغاز کرده است

این روزها دوربین های عکاسی بدون آینه به سرتیتر اخبار دنیای عکسبرداری تبدیل شده اند و اگر در جمع علاقه مندان به این عرصه قرار دارید، حتماً از خود سوال می پرسید نیکون چه زمانی با دوربین های بدون آینه پای به گردونه رقابت خواهد گذاشت.

کمپانی نیکون همانند کنون سعی داشته تا حد امکان از حرکت به سمت ساخت دوربین های بدون آینه اجتناب کند و تاکنون فقط مجموعه ای از دوربین های سری V را با سنسور کوچک بدون آینه روانه بازار کرده است.

اما در سوی مقابل چندی پیش کنون نخستین دوربین جدی بدون آینه اش یعنی EOS M5 را روانه بازار کرد که در حد و اندازه های مدل های DSLR ظاهر شده است.

حالا خبرهایی از منابع ژاپنی به گوش می رسد که نیکون نیز در ادامه این ماجرا قصد دارد در آینده مجموعه دوربین های حرفه ای و جدی بدون آینه اش را معرفی و روانه بازار کند. هرچند خبر رسمی منتشر شده از سوی نیکون به «مراحل ابتدایی توسعه» دوربین های اساسی بدون آینه اشاره دارند. به این معنا که می توان دریافت احتمالاً عرضه اولین اعضای این خانواده ژاپنی به سال ۲۰۱۸ میلادی موکول خواهد شد.

در هر صورت حضور نیکون به عنوان یکی از بزرگان صنعت دوربین های عکسبرداری جهان در بازار دیوایس های بدون آینه می تواند جذابیت هیجان انگیز رقابت در این عرصه را به شاخه جدیدی نیز اضافه کند.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟