ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فیسبوک برای پیشگیری از خودکشی کاربران، به استفاده از هوش مصنوعی روی می آورد

بدون شک شبکه اجتماعی فیسبوک، یکی از بزرگترین وب سایت هایی است که کاربران را به صحبت درباره مشکلات خود و روزمرگی هایشان ترغیب می کند. کمپانی فیسبوک به خوبی از این مسئله آگاه بوده ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۰

بدون شک شبکه اجتماعی فیسبوک، یکی از بزرگترین وب سایت هایی است که کاربران را به صحبت درباره مشکلات خود و روزمرگی هایشان ترغیب می کند. کمپانی فیسبوک به خوبی از این مسئله آگاه بوده و حالا در تلاش برای به کارگیری راهی جدید است که بتواند با استفاده از هوش مصنوعی و تشخیص الگو، به کاربران کمک کرده و از خودکشی آنها پیشگیری به عمل آورد.

این ابزار جدید، مشابه همان ابزاری است که در سال 2015 از سوی فیسبوک عرضه شد و امکان علامت گذاری تصاویر و پست های دردسرساز را برای دوستان و خانواده کاربر مهیا می کرد. حالا این قابلیت راه خود را به فیسبوک لایو نیز باز کرده و قرار است به کاربران در برقراری ارتباط با متخصصان سلامت روانی در دنیای واقعی کمک کند. اگر فیسبوک اعتقاد داشته باشد یک کاربر نیازمند کمک است، نوتیفیکیشن هایی حاوی منابع پیشگیری از خودکشی برای وی ارسال می کند.

ضمنا در همین حال، کاربری که پست شخص نیازمند به کمک را علامت گذاری کرده، در صورت تمایل برای افشای نام خود می تواند به منابعی برای کمک هرچه بیشتر به دوست یا آشنای خود دسترسی پیدا کند. فیسبوک برای پوشاندن جامه عمل به این مهم، با سازمان های متعددی مانند سازمان ملی پیشگیری از خودکشی و اتحادیه ملی اختلالات غذایی همکاری می کند و در صورت علامت گذاری پست های یک کاربر، متخصصین این سازمان می توانند فوراً از طریق مسنجر با وی ارتباط برقرار کنند.

فیسبوک می گوید با استفاده از اطلاعات گزارش شده در پست ها، هوش مصنوعی به تشخیص الگوی میان پست های علامت گذاری شده و پست هایی که ممکن است حاکی از رفتارهای پرخطر باشند می پردازد. این کمپانی در بلاگ خود توضیح داده این پست ها از سوی تیم فیسبوک بررسی می شوند و حتی در صورتی که از سوی کاربری دیگر گزارش نشده باشند، شخص مورد نظر منابعی برای پیشگیری از رفتارهای پرخطر دریافت می کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ALI ASHHADI
    ALI ASHHADI | ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

    چه جالب!

مطالب پیشنهادی