ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

احتمال آزمایش اتومبیل های بدون راننده در جاده های عمومی کالیفرنیا

کالیفرنیا به عنوان بزرگترین بازار فروش خودرو در ایالات متحده در نظر دارد تا با وضع قانونی جدید، آزمایش و بررسی اتومبیل های خودران بدون راننده کمکی را تا آخر سال جاری میلادی در جاده ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰

کالیفرنیا به عنوان بزرگترین بازار فروش خودرو در ایالات متحده در نظر دارد تا با وضع قانونی جدید، آزمایش و بررسی اتومبیل های خودران بدون راننده کمکی را تا آخر سال جاری میلادی در جاده های عمومی این ایالت آزاد کند.

گفتنی است در حال حاضر دپارتمان وسیله های نقلیه موتوری کالیفرنیا به دنبال نظرات شهروندان در مورد لایحه پیشنهاد شده است تا آزمایش و استفاده عمومی از اتومبیل های خودران بدون ابزارهای کنترل مرسوم مانند فرمان و پدال را میسر کند.

می بایست اشاره کرد که با توجه به قانون های کنونی، وجود راننده کمکی و کنترل های مورد اشاره در اتومبیل های خودران لازم و ضروری است.

لازم به ذکر است ایالت کالیفرنیا تا به حال گواهی آزمایش اتومبیل های بدون راننده در جاده های عمومی را به 27 کمپانی از قبیل تسلا، BMW، اندیویا، آلفابت و بایدو را اعطا کرده است. همچنین اخیراً سرویس درخواست راننده اوبر نیز موفق شده تا صلاحیت انجام آزمایش در این ایالت را کسب کند.

قانون پیشنهاد شده می تواند کمپانی های خودروساز را از توانایی ساخت اتومبیل های بدون نیاز به راننده و کنترلرهای معمول مانند فرمان و پدال مطمئن کند. ماشین ها می بایست استانداردهای امنیت فدرال را کسب کند و یا از طرف «اداره ملی امنیت ترافیک بزرگراه» معاف شوند.

گفتنی است اتومبیل های بدون راننده می بایست یک اپراتور از راه دور نیز داشته باشند تا خودرو را تحت نظر داشته و بتواند با تمامی مسافران ارتباط برقرار کند. کالیفرنیا از روز جمعه میزبان یک دوره 45 روزه اظهار نظر شهروندان در مورد قانون پیشنهاد شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی