سریع و خشن؛ محصول 600 اسب بخاری هنسی بر مبنای فورد F-150

سریع و خشن؛ محصول 600 اسب بخاری هنسی بر مبنای فورد F-150

پیکاپ F-150 رپتور ۲۰۱۷ عملکرد بسیار عالی و کم نظیری از خود در مسیرهای آفرود نشان می دهد و دقیقا به همین خاطر است که فورد قیمت بالای آن را توجیه می کند. اما از نظر تیونر نا آرام هنسی توانایی های این پیکاپ چندان کافی نبوده و باید در مواردی ارتقا یابند. به همین جهت مهندسین این کمپانی به سراغ پیکاپ پرطرفدار فورد رفته و در بخش های مختلف آن بازنگری کرده اند.

محصولی که از کارگاه های این تیونر تگزاسی خارج شده ولاسی رپتور ۶۰۰ توئین توربو (Hennessey Velociraptor 600 Twin Turbo) نامگذاری شده و از لحاظ عملکرد تفاوت های زیادی با F-150 رپتور دارد. موتور ۳.۵ لیتری V6 اکوبوست پس از تغییراتی که به خود دیده قادر است ۶۰۵ اسب بخار قدرت و ۸۴۳ نیوتن متر گشتاور در اختیار راننده بگذارد.

با این اعداد در خور توجه ولاسی رپتور برای رسیدن به سرعت ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) در ساعت از حالت سکون فقط به ۴.۲ ثانیه نیاز داشته و می تواند مسافت یک چهارم مایل را در عرض ۱۲.۹ ثانیه با نهایت سرعت ۱۱۰ مایل (۱۷۷ کیلومتر) طی کند. برای دستیابی به چنین ارقام شگفت انگیزی مهندسین هنسی تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری زیادی انجام داده اند که شامل مواردی مثل ارتقای سیستم توربو، ارتقای اینترکولر، تعویض اگزوز با نمونه استیل و برنامه ریزی مجدد نرم افزار مدیریت موتور می شود.

آنطور که هنسی اعلام کرده، از این پیکاپ قدرتمند فقط به تعداد ۱۰۰ دستگاه برای سال ۲۰۱۷ ساخته می شود. هر یک از این پیکاپ ها نیز برای نشان دادن قابلیت های بسیار بالای خود به پلاک هایی در داخل و در زیر کاپوت مزین شده و تا ۳ سال یا ۳۶ هزار مایل کارکرد وارانتی خواهند داشت.

تیونر تگزاسی برای ایجاد تمایز در نمای خارجی نیز پکیجی به نام Off-Road Stage 1 تدارک دیده که با انتخاب آن مواردی مثل پنج چراغ LED در سپر جلو، سپر عقب با طراحی بهتر، رینگ های ۱۰ پره ۲۰ اینچی با لاستیک های ۳۵ اینچی مخصوص آفرود ساخت تویو، کیت تغییر ارتفاع خودرو و لوگوهای خاص به ظاهر ولاسی رپتور اضافه می شود.

افرادی که خواهان تمایز بیشتر باشند، می توانند با انتخاب نسخه ۶x6 ولاسی رپتور برای مرسدس G63 AMG 6x6 نیز خط و نشان بکشند! البته این رویارویی هزینه زیادی داشته و ۲۹۵,۰۰۰ دلار از حساب خریداران محصول جدید هنسی کسر خواهد کرد!

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato