یک کارآفرین باید چه اهدافی را در سال جدید برای خود تعیین کند؟

شبکه ی The Entrepreneur Insider انجمن آنلاینی شامل کارآفرینان متفکری است که به سوالات مطروحه از سوی کاربران پاسخ می گویند. اخیرا Rami Essaid یکی از موسسان و مدیرعامل Distil Network (شرکت ارائه کننده ی خدمات امنیت سایبری) این سوال را در انجمن مذکور مطرح کرده است:

«یک کارآفرین برای موفقیت استارتاپش در سال جدید چه اهدافی باید داشته باشد؟»

پاسخ هایی به این سوال داده شده که در زیر ارائه می شود:

  • بهتر برنامه ریزی کنید

یکی از حیاتی ترین ویژگی های استارتاپ، فرهنگ و استراتژی هایی است که در آنجا اجرا می شود. از بسته بندی محصول گرفته تا به پایان رساندن حراجی و استخدام افراد جدید، تصمیماتی هستند که باید برای آنها مدام برنامه ریزی شود و در صورت لزوم سیاست های اتخاذ شده ی آنها مورد اصلاح واقع شود تا شرکت شما همیشه به روز بماند.

  • با احتیاط خرج کنید

آیا به یاد دارید در اوایل سال 2016 دانشمندان سقوط بازار تکنولوژی را پیش بینی کرده بودند؟ خوشبختانه اتفاق نیفتاد. اما باعث شد استارتاپ ها در سال 2017 مراقب تصمیمات اقتصادی دولت باشند و با برنامه ریزی وارد سال جدید شوند. از این رو همیشه مراقب نحوه ی پول خرج کردن تان باشید. هیچ کس نمی داند فردا چه اتفاقی می افتد!

  • زمان را بهتر مدیریت کنید

سال جدید را به بهترین شکل بسازید. لیستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید را یادداشت کنید و زمان تان را تنها به آنها اختصاص دهید. تنها کارها یا قرار ملاقات هایی را در تقویم سال جدید بگذارید که ارزشمند باشند.

  • یک یا دو بار در سال کاملا ارتباط تان را با همه قطع کنید

یکی دو بار در سال برای مدتی از تکنولوژی و دیگران دور شوید. این کار دو منفعت برای شما دارد:

اول اینکه متوجه می شوید چقدر تکنولوژی بر محدود کردن فکرتان اثر گذاشته و با دور شدن از آن می توانید بر مسائل جدیدی تمرکز کنید. دوم اینکه به دیگران اجازه می دهید کنترل امور را به دست بگیرند و توانایی های خود را نشان دهند. معمولا این کار برای مدیران سخت است، اما برای ساختن جوانان قدرتمندی که بتوانند دنیا را در آینده در دست بگیرند، ضروری است.

  • فقط با بهترین ها کار کنید

هرگز اثر استخدام افراد قوی و موثر را دست کم نگیرید. به یاد داشته باشید یک دستیار عالی بهتر از سه دستیار متوسط است.

  • مراقب سلامتی تان باشید

ورزش

Nia Vardalos بازیگر و کارگردان هدف سال جدیدش را کم کردن وزنش تا3000 پوند گفته است. از آنجاییکه کارآفرینان نیز باید ذهن های تیز و بدن سالمی داشته باشند از این قاعده مستثنی نیستند.

  • کمک کنید

هیچ کس بدون حمایت خانواده، دوست یا دیگر صاحبان کسب و کار نمی تواند استارتاپش را با موفقیت ایجاد کند. اگر چنین فکر می کنید حتما خیالاتی شده اید. پس برای اینکه این لطفی که به شما شده را جواب داده باشید به دیگر کارآفرینان تازه کار کمک کنید. نیز به فقرا تا جایی که می توانید کمک کنید.

  • مشتری های تان را بشناسید

با شناخت بهتر مشتری های تان محصول بهتری تولید کنید. همه ی اهداف شرکت باید به نحوی به خدمت به مشتری منتهی شود. هر چیزی که این گونه نیست را مورد سوال قرار دهید.

  • بیشتر بخندید

هر کارآفرینی می خواهد کارش را گسترش دهد و برای آن نیز تمام تلاشش را می کند اما نباید آنقدر غرق در کار شوید که خندیدن و تفریح کردن را فراموش کنید. تحقیقات نشان داده خندیدن استرس را کم کرده و سلول های ایمنی را افزایش می دهد. نیز باعث شادی شما و اطرافیان تان می شود پس حس طنز گونه ی خود را از دست ندهید.

  • کمتر از کلمات سخت استفاده کنید

مردم از شنیدن کلماتی مانند مانند «قدرت نفوذ»، «محور»، «مخرب» و ... خسته شده اند. مانند یک انسان معمولی صحبت کنید تا ارتباط بهتری با شما برقرار کنند. هر تماشاچی زبان خاص خودش را دارد. بهتر است با غیر اهل فن، با زبان خودشان صحبت کنید.

دیجیاتو آرزوی سالی هدفمند را برای شما دارد.

مطالب مرتبط

چرا بدون مدیریت، کارآفرینی فقط یک نام است؟

آیا تا به حال شنیده اید مارک زاکربرگ یا بیل گیتس از خود بگویند و همه ی موفقیت شان را ناشی از زحمات خودشان بدانند؟ محور صحبت های آنها همیشه کارشان بوده و به هر عاملی که بر آن اثر بگذارد توجه می کنند نه خودشان. تا به حال عوامل زیادی که بر کارآفرینی موثر است... ادامه مطلب

چگونه کارهای خود را با نتایجی درخشان به پایان برسانیم؟

تا به حال به افراد بسیار موفقی که در تلویزیون نشان داده می شوند دقت کرده اید؟ آیا آنها همیشه در این راحتی و آرامش بوده اند؟ خیر. آنها سال ها سخت کار کرده و بیشتر از شانس به تلاش، هدف و علم اعتقاد داشتند. صرف نظر از هر کاری که می کنید، کلید حیاتی... ادامه مطلب

چگونه به مهلت های زمانی تعیین شده پایبند باشیم؟

حتما برای شما پیش آمده که اگرچه انگیزه ی قوی برای انجام کاری دارید، اما اتفاقاتی از قبیل حواس پرتی، اشتغال ذهنی و کاری، تأخیر یا فراموشی پیش می آید و باعث می شود نتوانید آن کار را به اتمام برسانید. برای این که بار دیگر نتیجه متفاوت با گذشته بگیرید، باید روش تنظیم مهلت های... ادامه مطلب

اهدافی که هر کارآفرین باید هر سال نو داشته باشد چه هستند؟

با فرا رسیدن سال نو، اهداف یک کارآفرین نیز رنگ جدیدی به خود می گیرند. در مسیر موفقیت، یک کارآفرین هم باید خودسازی کند هم شرکتش را بسازد. از این رو همواره عادات و رفتارهایی هستند که باید تغییر دهد یا هدف های کوتاه و طولانی مدت تعیین کند. البته هدفگذاری تنها به کارآفرینان اختصاص... ادامه مطلب

پیروزی های کوچک را جشن بگیرید تا به اهدف بزرگ ترتان برسید

یکی از مشکلاتی که مردم دارند این است که پیروزی های کوچک شان را جشن نمی گیرند. برای موفق شدن باید اهداف بزرگ را به قدم های کوچک تبدیل کنید تا بتواید یکی یکی آنها را انجام داده و به هدف بزرگ تان دست یابید و در راه بعد از اتمام هر قدم کوچک، پیروزی... ادامه مطلب

نظم در چه اموری می تواند به کارآفرین کمک کند؟

کارآفرینی مسیر پر پیچ و خمی است و اگر نظم در آن نباشد هرج و مرج نیز به آن اضافه می شود و البته هر کسی نمی تواند از پس آن برآید. نظم در هر زمینه ای به نحوی کمک می کند. در کارآفرینی در موارد زیر موثر است: برنامه ریزی از قبل برای هر قرمی... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x