جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

بررسی یک اثر هنری؛ 5 نکته ظریف در طراحی شلبی کبرا توسط دیوید کیمبل

دیوید کیمبل (David Kimble) نامی است که شاید این به گوشتان آشنا نباشد، اما اگر از خوانندگان همیشگی Motor Trend و یا Road & Track باشید احتمالاً با آثار چاپ شده وی در این مجلات  برخورد کرده اید. وی به واسطه هنر ، در طرح های خود جزئیاتی را به نمایش می گذارد که حتی دوربین ها از ثبت آن ها عاجزند.

در واقع باورش سخت به نظر می رسد که ذهن و دست خلاق یک مهندس و طراح فوق العاده ماهر بتواند نتیجه ای اینچنین دقیق و بی عیب را بدون کمک گرفتن از نرم افزارهای پیچیده مهندسی رقم بزند.

در جهان کامپیوترها و پرینترهای سه بعدی، به راحتی می توان فراموش کرد که آثار دیوید کیمبل با جزئیات بسیار به وسیله دست طراحی شده اند. با کمک مداد، رنگ، کاغذ، دستی ثابت و چشمانی تیزبین، این شلبی کبرا 427 S/C مدل 1965، در کنار هیولای مکانیکی نهفته در زیر پوسته فلزی آن به تصویر کشیده است.

البته نمی توان تمام نمونه کارهای وی را فقط محصول نیم کره راست مغز دانست چرا که کیمبل در کنار قلم و رنگ از ابزار معمول دنیای مهندسی، مثل گونیا، خط کش و انواع پرگار استفاده می کند.

علاوه بر این که وی در آکادمی هنر پاسادانا دوره دیده، قبل از شروع کارش در طراحی، موقعیت های متعددی را مرتبط با زمینه مهندسی  گذرانده است. با توجه به موارد ذکر شده می توان گفت طرح شلبی کبرایی که بر مقابل چشمان شما نقش بسته است حاصل توانایی هر دو نیم کره مغز دیوید کیمبل است.

در ادامه به برخی از جزئیات این نقاشی، که در آن هنر و علم مهندسی با یک دیگر ترکیب شده اند، اشاره خواهم کرد. اما ابتدا لازم است کمی بیشتر با این کبرا آشنا شویم چرا که نمادی از صنعت خودروسازی است؛ با این حال افراد کمی خود را برای پی بردن به اسرار نهفته در این خودرو به زحمت می اندازند. «شلبی کبرا» خودرویی اسپرت از کمپانی AC که قلبی تپنده با 8 سیلندر از کارول شلبی افسانه ای را به امانت گرفته است.

مدل اولیه MKI کبرا در سال 1962 از اسکلت بندی جد خود AC Ace استفاده می کرد که استحکام لازم را دارا نبود،در کنارش نیز موتور خطی 6 سیلندر به همراه سیستم تعلیق فنر تخت به کار گرفته شده بود. بنابراین در کنار موتوری قوی تر به سیستم تعلیقی مناسب نیاز بود تا شلبی کبرا به خودرویی بدل شود که اکنون از آن به عنوان شاهکار خودروسازی یاد می شود؛ بنابراین محبوبیتی که امروزه شلبی کبرا به واسطه موتور بزرگ V8 خود دارد بدون شاسی بازنگری شده MKIII به دست نمی آمد.

برگردیم به شلبی کبرای S/C، نیمه مسابقه ای، مورد بحث خودمان، یکی از 51 دستگاه تولید شده در سال 1965 که برای افزایش راحتی سرنشینان در استفاده روزمره به آفتاب گیر و عایق های صدای بیشتر مجهز شده بود. پیش تر در مورد دقت و ظرافت موجود در  آثار کیمبل صحبت کردم، با بررسی عمیق این نقاشی به نکاتی بر خواهید خورد که هر دوست دار خودرویی را به وجد می آورند.

توجه تان را به برخی از این موارد جلب می کنم:

نمایش نقاط جوش در اکثر اتصالات:

اولین موردی که از دید من بسیار به چشم می آید جوشکاری های کمک فنر در سمت راننده است که روی بازوی بالایی نیز وجود دارند و در ادامه به رادیاتور می رسند. کیمبل در نقاطی که استرس بار وجود دارد هم نقاط جوش را از یاد نبرده است. اگر انتظار دارید در تمام اتصالات قابل مشاهده جوشکاری ها مشخص شده باشند، کیمبل آن را برآورده خواهد کرد.

سیم کشی های پشت داشبورد:

در پی مشاهدات خود حول میله ها و نگه دارنده ها با چیزی مواجه شدم که ابتدا اتصالی مکانیکی به نظر می آمد اما متوجه شدم کابلی است در وسط فایروال و پشت سرعت سنج که به دسته ای سیم رنگی تقسیم می شود. این دسته سیم به وضوح در اطراف محل قرارگیری  موتور دیده می شود.

فیوز بین فن ها:

از آنجایی که در زمینه الکتریک تخصص خاصی ندارم، نمی توانم با اطمینان بگویم این قطعه یک فیوز است اما اصولاً فیوزهای بین راهی در لوازم جانبی خودروها مانند سیستم های صوتی یافت می شوند و طبیعت خودرویی مثل شلبی کبرا استفاده زیاد از لوازم یدکی را ایجاب می کند؛ پس وجود فیوز بین راهی میان سیم و اتصالات فن ها برای جلوگیری از ورود جریان برق اضافی ضروری است. به هر حال این قطعه هر چه که باشد کیمبل اجباری به رسم آن نداشت، کسی هم کمبودش را حس نمی کرد.

چرخ دنده های سیستم گیربکس:

در اکثر آثار دیوید کیمبل سیستم های انتقال نیرو در معرض دیدند، اما این مورد کمی متفاوت است، نه نتها چرخ دنده ها بلکه اهرم ها و اتصالات تعویض دنده این گیربکس 4 سرعته در کنار نشان 427 قابل مشاهده اند.

دستگاه برق رسان شمع ها:

دنده ها ساختاری بسیار شگفت انگیز دارند؛ درک مفهومشان ساده است ولی هنگامی که بحث از مصرف بهینه سوخت شود پیچیدگی های خاص خود را دارند. مطمئاناً موتور 7000 سی سی V8 این نقاشی کانون توجه است. اما در زیر دستگاه برق رسان زرد رنگ چرخ دنده ای آرام گرفته که وظیفه اش زمان بندی اشتعال در هر پیستون است. به راحتی می توان از آن غافل شد اما اگر پیدایش کنید هر بار که به تصویر می نگرید، نگاه تان را می دزدد.

در بین آثار کیمبل، این کبرا در بین 5 اثر محبوب من قرار می گیرد. همچنان این طرح، تمثیلی بسیار دقیق و تکنیکی از یک خودرو است. برش های ترسیمی کیمبل حاصل مراحل دشواری است که درکشان برای بسیاری غیر ممکن است چه برسد به انجامش.

چالشی برایتان دارم: سعی کنید بدون در نطر گرفتن این که این خودرو چیست چند دقیقه به قسمت های مختلف آن مثل بدنه، ترمزها، موتور و فضای داخلی نگاه کنید. چه تعداد مورد جالب به چشمتان می خورد؟

نوشته های مرتبط:

منبع:
motor1
برچسب ها

مطالب مرتبط

هشت قابلیت نه چندان مهم و کاربردی در خودروهای مُدرن

خودروهای امروزی به دلیل پیشرفت های حاصل شده به انبوهی از امکانات و قابلیت های مختلف مجهز شده اند. اگر چه تمامی این قابلیت ها با هدف آسایش سرنشینان یا رانندگی بهتر و امن تر توسعه یافته اند، اما برخی از آنها بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و در شرایط واقعی چندان کاربردی و مهم نیستند. با... ادامه مطلب

شیطان آزاد می شود؛ معرفی مدل مسابقه ای فورد موستانگ

فورد موستانگ 350R را بخاطر قدرت و توانی که دارد، می توان جز شیاطین جاده ها و پیست دانست. حالا اگر همین شیطان عصبی تر و قوی تر شده باشد چه بر سره جاده ها خواهد امد؟ طبیعتا دیگر جاده ها کشش همچنین قدرتی را نخواهند داشت و باید به سراغ پیست های مسابقه رفت. این خودرو... ادامه مطلب

تاثیر شگرف تست تصادف در ارتقای ایمنی خودروها [تماشا کنید]

دقیقا 20 سال پیش بود که در قاره اروپا قوانین مربوط به تست تصادف مورد بازنگری قرار گرفته و استانداردهایی نوین جایگزین استانداردهای قبلی شد. تصادف از جلو با پوشش 40 درصد از کاپوت و با سرعت اولیه 64 کیلومتر در ساعت و همچنین برخورد جانبی دو تستی بودند که از اکتبر 1998 اجباری شدند. پس... ادامه مطلب

ظاهر آمریکایی، مهندسی آلمانی؛ ژرمن ها فورد موستانگ را تا مرز جنون تقویت کردند

فورد موستانگ نمادی از خودروهای عضلانی و یکی از پرطرفدارترین اتومبیل های آمریکایی است. با وجود محبوبیت بالا در سراسر جهان، اروپایی ها در 50 سال گذشته از داشتن این خودرو محروم بودند تا اینکه با معرفی نسل فعلی، اسب وحشی سرانجام به قاره سبز نیز راه یافت و توانست در همان بدو ورود عنوان... ادامه مطلب

تصادف اتومبیل خودران استارتاپ Argo AI، دو نفر را راهی بیمارستان کرد

به تازگی یکی از اتومبیل های خودران آزمایشی شرکت Argo AI (استارتاپی که توسط کمپانی فورد حمایت می شود) دچار سانحه ای در پیستبورگ شده و در نتیجه آن، دو نفر جراحت برداشته و روانه بیمارستان شده اند. گزارش های اولیه نشان می دهد که این حادثه، ناشی از خطای انسانی راننده یک وانت بوده... ادامه مطلب

هوندا آکورد و هوندا سیویک در صدر؛ فهرست خودروهای محبوب سارقین آمریکایی در سال 2016

اداره ملی بیمه جرایم آمریکا موسوم به NICB اخیرا لیست خودروهای پرطرفدار سارقین را در سال 2016 منتشر کرده است. چنانچه پیگیر این لیست در سال های گذشته بوده باشید، این بار هم با مدل های آشنایی روبرو خواهید شد. البته پر واضح است که با پیشرفته تر شدن خودروها و استفاده از تجهیزات امنیتی... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x