ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

موبایل

آیفون 8 احتمالاً از روش جدیدی برای تشخیص اثر انگشت بهره می برد

تاکنون شایعات متعددی از آیفون 8 شنیده ایم که اغلب آنها به پیش بینی های مشابهی اشاره کرده اند؛ موبایلی که در آن از دکمه هوم خبری نبوده و تقریباً تمام سطح پنل جلویی را نمایشگر ...

تاکنون شایعات متعددی از آیفون 8 شنیده ایم که اغلب آنها به پیش بینی های مشابهی اشاره کرده اند؛ موبایلی که در آن از دکمه هوم خبری نبوده و تقریباً تمام سطح پنل جلویی را نمایشگر می پوشاند اما با این حال کمی بعید به نظر می رسد که اپل فناوری حسگر اثر انگشت را به کلی کنار بگذارد. حال گزارشی از یک پتنت جدید منتشر شده که نشان می دهد اهالی کوپرتینو کماکان علاقه دارند روی توسعه حسگر تشخیص اثر انگشت فعالیت کنند.

اختراع ثبت شده مذکور به روش تازه ای برای خواندن اثر انگشت اشاره دارد که در آن از «مبدل های مجزای اولتراسونیک» جهت عکسبرداری فراصوت استفاده می شود. مبدل های مورد اشاره ممکن است در دکمه هوم تعبیه شوند و یا می توانند در زیر و یا داخل نمایشگر نیز قرار داده شوند.

سیستم جدید اثر انگشت را از طریق دکمه هوم و یا ناحیه مشخص شده با شماره 110 تشخیص می دهد

گفتنی است طرز کار آن نیز بدین صورت است که توسط یک محرک الکتریکی، پالس موج صوتی تولید می شود که بازتاب آن از انگشت توسط یک سنسور خوانده شده و به سیستم امکان شناسایی کاربر را می دهد.

اما در مورد برتری آن نسبت به سنسورهای تشخیص اثر انگشت مرسوم می بایست گفت که کارایی سیستم فراصوتی جدید در اثر آلودگی هایی نظیر چربی، مواد آرایشی و تکه های ریز غذا کاهش نیافته و می تواند حتی اثر انگشت های مرطوب را نیز به درستی تشخیص دهد.

ناگفته نماند آیفون 8 حداقل شش ماه دیگر معرفی خواهد شد و هنوز مشخص نیست که اپل چه قابلیت هایی را برای آن در نظر گرفته اما می توان به وضوح تشخیص داد که اهالی کوپرتینو به دنیال جایگزینی برای حسگر تشخیص اثر انگشت تاچ ID هستند.

BGR
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی