آپدیت تازه اکس باکس وان از راه رسید؛ سادگی و سرعت هرچه بیشتر رابط کاربری

آپدیت تازه اکس باکس وان از راه رسید؛ سادگی و سرعت هرچه بیشتر رابط کاربری

بعد از انتظارات فراوان، بالاخره آپدیت نرم افزاری فصل بهار کنسول اکس باکس وان عرضه شده و در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است. آپدیت ماه مارس، پیش از هر چیز شامل طراحی تازه ای برای رابط کاربری می شود و به برخی از اعمال، مانند یافتن گروهی برای پیوستن به آن سرعت می بخشد.

علاوه بر این، بخش Guide هم حالا سریع تر از سابق شده و دسترسی به آخرین اپلیکیشن ها، کنترل موسیقی پس زمینه و ضبط گیم پلی بازی ها با سرعت بالاتری صورت می گیرد. در همین حین، برخی از تغییرات با هدف فراهم سازی قابلیت مولتی تسکینگ به وجود آمده اند که از جمله آنها می توان به بازسازی رابط کاربری دستیار صوتی کورتانا برای عدم دخالت در فعالیت کاربر اشاره کرد.

با این همه، تغییرات تازه یک نکته منفی نیز با خود به همراه می آورند و آن چیزی نیست جز کنار گذاشته شدن حالت Snap. البته حذف این قابلیت شاید چندان به چشم نیاید، خصوصاً با آگاهی از این موضوع که کاربران زیادی نسبت به اجرای اپلیکیشن ها به صورت ساید بای ساید اقدام نمی کنند؛ اما بهرحال حذف آن مایه تاسف است.

کنسول نسل هشتمی مایکروسافت، حالا از قابلیت استریم از طریق Beam نیز برخوردار شده و بازیکنان می توانند ماجراجویی های گیمینگ خود را به جای توییچ، از طریق سرویس استریم بازی تحت تملک مایکروسافت با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. در مجموع، اگرچه نمی توان گفت که آپدیت اخیر اکس باکس وان بسیار انقلابی است، اما مسلماً تجربه کاربری بهبودیافته آن می تواند همچون تنفس یک هوای تازه باشد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato