جدیدترین آمار وزارت ارتباطات از تعداد کاربران اینترنت موبایل و ثابت در ایران

جدیدترین آمار وزارت ارتباطات از تعداد کاربران اینترنت موبایل و ثابت در ایران

طبق آمار وزارت ارتباطات برای ۹ ماهه آغازین سال ۱۳۹۵، بخش قابل توجهی از شهروندان ایرانی برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه بهره می گیرند. این آمار نشان می دهد تعداد مشترکین پهن باند سیار در کشور به ۲۷ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۶۱۹ نفر می رسد، و تعداد کاربران پهن باند ثابت نیز رقم ۹ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۹۴۳ کاربر را نشان می دهد.

البته هنوز آمار ۱۲ ماهه برای سال ۱۳۹۵ از سوی وزارت ارتباطات منتشر نشده، اما انتظار می رود ارقام فوق تا پایان سال گذشته با افزایش نسبی همراه شده باشند.

هنوز حدود نیمی از سیم کارت های کشور غیر فعال هستند

طبق اطلاعات موجود تا پایان سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۵۱ میلیون و ۸۸۰ هزار سیم کارت از سوی اپراتورهای چهارگانه در کشور به متقاضیان واگذار شده که از این میان، تنها ۸۰ میلیون و ۵۲۰ هزار و ۲۴۹ مورد در وضعیت فعال قرار دارند؛ به عبارت دیگر همچنان قریب به نیمی از سیم کارت های کشور غیر فعال هستند.

بر اساس این آمار تا پایان سه ماهه سوم سال ۱۳۹۵ ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور به ۱۰۱.۰۵ درصد رسیده و ضریب نفوذ تلفن ثابت نیز در همین بازه رقم ۳۸.۵۲ درصد را نشان می دهد، ضمن اینکه تعداد کل خطوط ثابت دایر شده در کشورمان به ۳۰ میلیون و ۵۰۵ هزار خط می رسد.

گفتنیست آخرین آمار وزارت ارتباطات نشان می دهد حدود ۱۲۱ هزار و ۴۴۳ دستگاه تلفن همگانی در کشور فعال هستند، و بیش از ۴۹ هزار و ۱۴ روستا نیز از تلفن خانگی بهره مند گشته اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato