عنکبوت ها می توانند ظرف یک سال، کل انسان های روی کره زمین را بخورند

عنکبوت ها می توانند ظرف یک سال، کل انسان های روی کره زمین را بخورند

به تازگی کمپینی با این عنوان در وب سایت change.org به راه افتاده: «به عنکبوت ها کمک کنید تا ظرف یک سال، تمام انسان های روی کره زمین را بخورند». اگر فکر می کنید عنکبوت ها برای اجرای این درخواست به کمک فراوانی نیاز دارند، بهتر است در دیدگاه خود تجدیدنظر کنید، چون «مارتین نیفلر» و «کلاوس برک هوفر» محاسبات ترسناکی را در این زمینه انجام داده و نتایج آن را در قالب مقاله ای علمی در ژورنال علوم نیچر منتشر ساخته اند.

طبق نتایج این زیست شناسان، جامعه جهانی عنکبوت ها هر سال نزدیک به ۴۰۰ الی ۸۰۰ میلیون تُن طعمه را می خورند. در مقام مقایسه، بهتر است بدانید ۷ میلیارد انسان روی کره زمین نیز در هر سال مجموعاً ۴۰۰ میلیون تُن گوشت استفاده می کنند.

طبق تحقیق فوق، مجموع بیومس یا توده زیستی انسان های کره خاکی به حدود ۲۸۷ میلیون تن می رسد، بدین معنا که عنکبوت ها به راحتی قادرند نوع بشر را از بین ببرند و جالب اینکه برای این کار، نیازی به مشارکت همه ی آنها هم نیست.

وزن کل عنکبوت های جهان به ۲۵ میلیون تن می رسد

تحقیقات مختلف روی پراکندگی عنکبوت ها نشان داده که این جانور تقریباً در تمام خانه ها حضور دارد و در حدود ۶۸ درصد توالت ها و ۷۵ درصد اتاق خواب ها دیده می شود. وزن کل عنکبوتیان موجود در جهان به ۲۵ میلیون تن می رسد، که ۴۷۸ برابر بیشتر از کشتی تایتانیک است.

عنکبوت ها هر روز معادل ۱۰ درصد وزن خود غذا مصرف می کنند، بدین معنا که مجموعه ای ۸۰۰ کیلوگرمی از عنکبوت ها می توانند به راحتی و ظرف یک روز، یک انسان ۸۰ کیلوگرمی را بخورند. امیدواریم چرخه طبیعی حیات عنکبوت ها و طعمه های آنها بر هم نخورد، چون در این صورت این شکارگران حرفه ای به ناچار باید به منابع غذایی دیگری برای ادامه حیات روی آورند.

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato