پتنت اخیر مایکروسافت دستگاهی مجهز به دو نمایشگر متفاوت را نشان می دهد

پتنت اخیر مایکروسافت دستگاهی مجهز به دو نمایشگر متفاوت را نشان می دهد

پتنت های مایکروسافت از آن دسته اسنادی هستند که همیشه در قالب نوشتار و تصاویر شماتیک باقی می مانند و به ندرت پیش آمده رنگ و بویی واقعی به خود بگیرند؛ در حالی که ماهیت ثبت پتنت برای نظریه پردازی و سنجش احتمالات توسعه و ساخت سخت افزاری جدید است.

به دنبال همین ماجرا، ساعاتی پیش پتنتی جدید از سوی کمپانی مایکروسافت رویت شده که تاریخ ثبت آن به سپتامبر ۲۰۱۶ بر می گردد و دیوایسی مجهز به دو نمایشگر کاملاً متفاوت را نشان می دهد. به این ترتیب که یکی از آنها در واقع صفحه نمایشی معمولی مانند LED و غیره است، اما دیگری پنلی از نوع E-Paper است.

توضیحات ردموندی ها در این رابطه بازگو می کند که نمایشگر معمولی برای رندر کردن محتوای پویا برای بازتاب در چشمان کاربر در نظر گرفته شده و پنل E-Paper در واقع برای رندر ایستای ورودی های کاربر مانند کیبورد طراحی گردیده است.

سایر بخش ها نشان می دهد که نمایشگر E-Paper این پتنت حساس به لمس و قابل جداسازی از بدنه دستگاه خواهد بود و همینطور نقش کاور دیوایس را بازی می کند.

بدون تردید تنها چیزی که در این مرحله به ذهن خطور می کند، تبلتی از خانواده سرفس بوده که به جای بهره مندی از کیبورد فیزیکی، مشابه با «سرفس تاچ کاور» به صورت پیش فرض از کیبوردی لمسی برخوردار خواهد بود؛ شاید هم بتوان آن را به موبایل مورد انتظار سرفس فون نسبت داد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato