118 میلیون تومان؛ قیمت جدید مزدا 3 فول آپشن در سال 96

118 میلیون تومان؛ قیمت جدید مزدا 3 فول آپشن در سال 96

مزدا ۳ یکی از خودروهای مونتاژی محبوب در بازار خودرویی کشور ما است که در حدود ۱۰ سال است توسط شرکت خودروسازی بهمن تولید می شود.

گرچه در طی مدت مونتاژ این خودرو به دلیل وجود تحریم های بین المللی تولید آن با مشکل مواجه شد، اما پس از لغو تحریم ها به سرعت دوباره بر روی خط تولید بهمن قرار گرفت اما در طی سال گذشته چندین با با افزایش قیمت مواجه شد و این رویه حالا در ابتدای سال ۹۶ نیز تکرار شده است.

در حال حاضر مدل ۹۶ این خودرو در تیپ ۴ با قیمت ۱۱۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به فروش می رسد که حکایت از افزایش قیمت یک میلیون تومانی به نسبت آخرین قیمت سال ۹۵ دارد.

این خودرو از موتور ۲ لیتری با حداکثر قدرت ۱۴۵ اسب بخار و ۱۸۷ نیوتن متر گشتاور بهره می برد و این نیرو را توسط جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک انتقال می دهد.

مزدا ۳ مونتاژی گروه بهمن که در واقع نسل قدیمی این مدل در مقایسه با بازارهای بین المللی محسوب می شود، دارای ۶ کیسه هوای ایمنی،  کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، سانروف و... است.

گرچه در حال حاضر نسل  سوم  این خودرو بر روی خطوط تولید جهانی آن قرار دارد. اما با توجه به بازار فعلی و قیمت بسیار بیشتر رقبایی همچون هیوندای النترا، کیا سراتو، تویوتا کرولا و... به عنوان مدل های وارداتی، می توان خرید مزدا ۳ با این که دیگر محصولی به روز به شمار نمی آید را قابل توجیح دانست.

به هرحال آنطور که از شواهد امر پیداست، مذاکرات گروه بهمن با مزدا ادامه دارد و پیش بینی می شود که در سال ۹۶ شاهد ارائه محصولاتی تازه توسط این برند خوشنام ژاپنی در بازار ایران باشیم.

در این راستا علاوه بر نسل تازه مزدا ۳، مونتاژ کراس اوور های زیبایی نظیر مدل cx-5 توسط گروه بهمن قابل پیش بینی است. به خصوص که در پی داغ شدن بازار رقابت کراس اوور ها در ایران و جهان، پیش بینی می شود که مدل های کراس اوور بتواند به تدریج سهم بیشتری نسبت به خودروهای سدان در بازار ایران به خود اختصاص دهند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato