اپل و احتمال توسعه اتصال MagSafe برای USB-C

اپل و احتمال توسعه اتصال MagSafe برای USB-C

شارژر MagSafe اپل مدتی است که دیگر مثل سابق کارایی نداشته و شارژهای مدرن USB-C، جایگزین آن در مک بوک ها شده اند. البته پورت MagSafe کماکان روی مک بوک ایر به چشم می خورد اما باز هم برای کاربران چندان کارآمد تلقی نمی شود. در هر صورت، به نظر می رسد که اپل این پورت را فراموش نکرده و امکان دارد به زودی شاهد عرضه آداپتور MagSafe به USB-C در استور این کمپانی باشیم.

بنابر پتنتی از سوی اپل که سال گذشته منتشر شده و اخیراً رویت گشته، اپل به ساخت چنین آداپتوری تمایل دارد که امکان استفاده از کابل های MagSafe را برای مک بوک های جدیدتر فراهم می آورد.

مسلماً چنین تصمیمی در نهایت به نفع کاربران خواهد بود و احتمالاً بسیاری از آن استقبال خواهند کرد. خصوصاً با در نظرگیری این موضوع که گیر کردن به کابل MagSafe باعث افتادن لپتاپ به روی زمین نمی شود و البته، داشتن حق انتخاب میان USB-C و MagSafe جالب خواهد بود.

گفتنی است که در حال حاضر، سایر کمپانی ها مانند Griffin یک قدم از اپل جلوتر هستند و کابل های USB-C شبه MagSafe خاص خود را با قیمت حدودی ۴۰ دلار عرضه کرده اند. جالب تر اینکه پتنت اپل برای آداپتور MagSafe به USB-C نیز دقیقاً در همان روزی به ثبت رسیده که Griffin از آداپتور خود رونمایی کرد که ممکن است اتفاقی کاملاً تصادفی بوده باشد. اما اینکه آیا چنین آداپتوری واقعاً از سوی اپل تولید و عرضه می شود، سوالی است که زمان به آن پاسخ می دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato