هدف مایکروسافت از ساخت پروژه اسکورپیو چیست؟

بخش گیمینگ مایکروسافت به یکی از کابوس وارترین دورانش قدم گذاشته است. تصمیم های اشتباه ردموندی ها از یک طرف و عرضه عناوین گوناکون برای پلی استیشن 4 از سویی متفاوت موجب شده تا بازیکن ها اعتماد خود را به این کمپانی آمریکایی از دست بدهند. اما آیا این پایان راهی خواهد بود که مایکروسافت به سختی توانسته به آن برسد؟ با توجه به آخرین اظهارات آمریکایی ها، جواب کاملا منفی است.

همانگونه که Eurogamer قبلا وعده داد بود دقایقی پیش این وب سایت با مشارکت مایکروسافت اطلاعات بیشتری از کنسول بعدی آن ها با بازیکن ها به اشتراک گذاشت که جدا از جزییات مهم و گوناگون، شاهد جواب به یکی از بزرگترین پرسش های کنونی بازیکن ها هستیم؛ با وجود وضعیت نه چندان مناسب اکس باکس وان، هدف ردموندی ها برای ساخت اسکورپیو چیست؟

گفته های Mike Ybarra، معاونت بخش اکس باکس، نشان می دهند که آن ها با اسکورپیو می خواهند توسعه دهندگان را دوباره به سمت خود بکشانند: «تیم ابتدا به رابطه گذشته و کنونی مایکروسافت با سازندگان نگاه کرد. با اکس باکس 360 ما بهترین پلتفرم را برای آن ها داشتیم اما حالا این قضیه عوض شده است. بنابراین با خود گفتیم که چگونه می توانیم استودیوها به سمت خود بکشانیم؟.»

hamrah-mechanic

سخت افزار اسکورپیو به گونه ای است تا بازیسازان به سادگی بتوانند بازی های خود را برای آن بسازند. مایکروسافت با قدرت اسکورپیو می خواهد کاری کند تا بهترین ورژن بازی ها برای این کنسول باشد.

همانگونه که احتمالا می دانید، به واسطه سخت افزار پیچیده پلی استیشن 3 توسعه بازی برای این کنسول ساده نبود و حتی استودیوهای خود سونی بعضا با مشکلاتی مواجه بودند. با وجود همین مسئله هم کیفیت بازی های مولتی پلتفرم معمولا روی اکس باکس 360 بالاتر بود. ژاپنی ها که از این مسئله خبر داشتند، تصمیم گرفتند تمرکزشان با پلی استیشن 4 را روی سخت افزار قدرتمند و توسعه آسان بازی برای آن بگذارند که اتفاقا نتیجه اش را هم گرفتند.

شاید حرف های بالا به خوبی بتوانند علت ساخت پروژه اسکورپیو را توجیه کنند ولی طبیعتا این تنها دلیلی نیست که مایکروسافت را به توسعه کنسولی به مراتب قدرتمند وا داشته است. جدا از افزایش محبوبیت کیفیت 4K بین مخاطبین و تغییرات ذائقه مشترین، اختلاف قدرت بین کنسول ها و رایانه های شخصی بیش از گذشته شده است. اسکورپیو شروعی جدید برای مایکروسافت بوده و می تواند این اختلاف را کاهش دهد.

ولی خب همچنان نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم. مسئله خیلی مهم، قیمت اسکورپیو است که همچنان مشخص نیست و احتمالا باید تا E3 امسال دست نگه داریم. فقط تا همین حد می توانیم بگوییم که اسکورپیو با سخت افزار قدرتمندش، غول جدید صنعت گیمینگ بوده و حالا باید دید مایکروسافت چگونه از قدرت آن استفاده خواهد نمود. این کنسول تعطیلات امسال به بازار عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط

مایکروسافت بخش سرگرمی‌های تعاملی کمپانی برادران وارنر را خریداری می‌کند؟

طبق شواهد کمپانی AT&T تصمیم گرفته واحد سرگرمی و بازی‌های ویدیویی کمپانی برادران وارنر را بفروشد، و مایکروسافت یکی از اصلی‌ترین مشتریان آن خواهد بود.حدودا یک ماه پیش بود که خبردار شدیم AT&T تصمیم گرفته واحد نه چندان سودآور «سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر» را با حدود قیمت ۲ تا ۴ میلیارد دلار به فروش برساند.... ادامه مطلب

گفتگو با رضا علوی، مدیر ارشد طراحی در ایکس باکس [تماشا کنید]

در این روزها، انداختن نگاهی به عقب و بازخوانی روزهایی که گفتگوی تمدن‌ها داشت کشور را به شکوفایی حقیقی می‌رساند ضروری به نظر می‌رسد. باورش امروز دشوار است، اما در نبود سایه بی‌ثباتی، پیمودن نردبان‌های ترقی کار دشواری نبود و با تلاش و پشتکاری نه آنقدرها سخت، می‌شد سرنوشتی رویایی رقم زد. و باورش دشوار... ادامه مطلب

مقایسه ابعاد ایکس باکس سری ایکس با کنسول‌های دیگر

رونمایی از ظاهر ایکس باکس سری ایکس در جریان برگزاری مراسم The Game Awards کم حاشیه نداشت. ظاهر کنسول بعدی مایکروسافت از خیلی جهات آن چیزی نبود که طرفداران این شرکت انتظار داشتند و بسیاری از سادگی بیشت از حدش انتقاد می‌کردند. البته بودند کسانی هم که از مدل طراحی مایکروسافت خوششان آمد.با این حال،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟