مشکل پرش های آزاردهنده صفحات اینترنتی در گوگل کروم برطرف شد [تماشا کنید]

مشکل پرش های آزاردهنده صفحات اینترنتی در گوگل کروم برطرف شد [تماشا کنید]

گوگل امروز قابلیت جدیدی برای مرورگر کروم معرفی کرده که می تواند از پرش ناگهانی صفحات اینترنتی به سمت بالا جلوگیری نماید. این قابلیت که Scroll Anchoring نام نهاده شده، سال گذشته در بیلد توسعه دهندگان گوگل کروم رویت شد اما حالا و پس از گذشت یک سال به طور گسترده برای نسخه ۵۶ این مرورگر و نسخه های پس از آن منتشر شده است.

گوگل با ارسال یک پست وبلاگی مکانیزم عمل این قابلیت را به طور کامل شرح داده است. وظیفه Scroll Anchoring این است که موقعیت اسکرول را روی یکی از المان های صفحه قفل می کند تا حتی در صورت بارگذاری محتوای خارج از صفحه، کاربر روی همان نقطه ای که بوده ثابت بماند. بدون فعال بودن این قابلیت، گوگل کروم زمانی که بارگذاری یک صفحه به اتمام می رسد مجددا به ابتدای آن پرش می کند که ممکن است برای بسیاری آزار دهنده باشد.

گوگل ادعا می کند که با استفاده از این قابلیت توانسته تا جلوی سه پرش ناگهانی در هر صفحه اینترنتی را بگیرد. البته توسعه دهندگان قادرند که با استفاده از Exclusion API کروم این قابلیت را در صفحاتی به خصوص غیر فعال نمایند. Scroll Anchoring اگر چه قابلیت خیلی بزرگی نیست، اما می تواند تأثیر زیادی در ارتقای تجربه شما در مرور وبسایت ها با موبایل داشته باشد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato