ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دوربین آنالوگ «سیمپل یوز»؛ ظاهراً یکبار مصرف اما با قابلیت تعویض فیلم

همه ما به لطف موبایل های هوشمند با مفاهیم اولیه عکس برداری دیجیتالی آشنا شده ایم اما این آشنایی می تواند ورود به حوزه دوربین های آنالوگ را حداقل در ابتدا با ترس و دلهره ...

حسام الدین جعفری
نوشته شده توسط حسام الدین جعفری | ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۸:۳۰

همه ما به لطف موبایل های هوشمند با مفاهیم اولیه عکس برداری دیجیتالی آشنا شده ایم اما این آشنایی می تواند ورود به حوزه دوربین های آنالوگ را حداقل در ابتدا با ترس و دلهره همراه سازد. اخیراً کمپانی مشهور تولید کننده فیلم های آنالوگ یعنی «لوموگرافی» از سه گانه دوربین آنالوگ تازه ای پرده برداشته که حتی افرادی با اطلاعات بسیار کم در زمینه عکس برداری نیز می توانند از آنها استفاده کنند.

دوربین تازه «لوموگرافی» که با نام «سیمپل یوز» (Simple Use) معرفی شده به صورت پیشفرض با یکی از سه فیلم رنگی، سیاه و سفید و لوموکروم بنفش عرضه خواهد شد. گفتنی است کمپانی سازنده برای مدل های مجهز به فیلم های 36 تایی رنگی و سیاه و سفید مبلغ 16.9 دلار را در نظر گرفته در حالیکه دوربین دارای فیلم لوموکروم بنفش با قیمتی 21.90 دلاری راهی بازار خواهد شد.

این دوربین به صورت پیشفرض با یکی از سه فیلم رنگی، سیاه و سفید و یا لوموکروم بنفش عرضه می شود

همچنین گفتنی است مدل بهره مند از فیلم آنالوگ رنگی، دارای فیلترهایی رنگی است که با قرار دادن آنها روی فلاش دوربین، می توان تصاویری با هاله های رنگی ثبت کرد که خروجی آن شبیه به فیلترهای دیجیتالی است که به عنوان مثال می توان در اپلیکیشن اینستاگرام یافت.

لازم به ذکر است هر سه دوربین دارای لنز 31 میلی متری با گشودگی دیافراگم ثابت f/9، سرعت شاتر 1/120 و ایزو 400 هستند. ناگفته نماند دوربین های «سیمپل یوز» با وجود آنکه ظاهری شبیه به دوربین های یک بار مصرف دارند اما می توان پس از اتمام فیلم هایش، درب آن را با احتیاط باز کرده و در داخل آن فیلمی دیگر قرار داد. همچنین انرژی مورد نیاز برای فلاش هم از طریق یک باتری AA تأمین می شود که آن هم قابل تعویض است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی