چگونه مشکل به هدر رفتن فضای ذخیره سازی توسط اپلیکیشن توییتر را رفع کنیم؟

چگونه مشکل به هدر رفتن فضای ذخیره سازی توسط اپلیکیشن توییتر را رفع کنیم؟

ممکن است تا به حال متوجه نشده باشید، اما بسته به نوع استفاده ای که از توییتر روی دستگاه های هوشمند خود می کنید، اپلیکیشن رسمی این شبکه اجتماعی می تواند به صورت محسوس فضای ذخیره سازی شما را به هدر بدهد.

خوشبختانه کاربران دیوایس های هوشمند iOS و اندروید می توانند داده کش بلا استفاده توییتر را پاک نموده و از میزان فضای آزاد شده برای ذخیره سازی چیزهای مفید و مهم تر بهره گیرند.

بازگرداندن فضای از دست رفته روی آیفون

اگر می خواهید متوجه شوید که اپلیکیشن توییتر چه میزان از فضای ذخیره سازی دیوایس شما را به اشغال خود در آورده کافیست برنامه رسمی آن را اجرا و سپس روی تب Me کلیک کنید. روی دکمه Settings (آیکن چرخ دنده) ضربه بزنید و سپس مسیر Settings > Data Usage را دنبال نمایید.

در این بخش دو گزینه Media Storage و Web Storage را مشاهده خواهید کرد که در کنار هر کدام میزان فضایی که اشغال کرده اند، نشان داده شده است. برای پاک کردن گیف ها، عکس ها و فایل های چندرسانه ای دیگر مسیر زیر را دنبال نمایید:

 Media Storage > Clear media storage 

همچنین برای پاک کردن کش صفحات وب به مسیر بروید:

 Web Storage > Clear web page storage 

در صورتی که می خواهید علاوه بر کش صفحات وب مواردی دیگر چون کوکی ها و اطلاعات ورود به حساب را نیز پاک نمایید، کافیست روی گزینه Clear all web storage ضربه بزنید.

علاوه بر این در بخش تنظیمات قادر هستید گزینه پیش نماش تصاویر که دشمن اصلی اینترنت های حجمی به شمار می رود را خاموش نمایید. اگر هم زمان از چند حساب کاربری توییتر استفاده می کنید لازم است تا این مراحل را برای هر کدام از آن ها تکرار کنید.

بازگرداندن فضای از دست رفته روی اندروید

کاربران اندروید نیز می توانند با رفتن به مسیر زیر:

 Settings > Applications > Application Manager > Twitter > Storage 

از شر فایل های اضافی که فضای ذخیره سازی دیوایس شان را اشغال کرده است، خلاص شوند. در این بخش می توانید مشاهده کنید که اپلیکیشن توییتر از چه میزان داده استفاده می کند.

با ضربه زدن روی گزینه Clear cache فضای اشغال شده آزاد می شود. در رابطه با همین موضوع در صورتی که گزینه Clear data را انتخاب کنید، تمامی تنظیمات و حساب های کاربری مرتبط با برنامه نیز حذف خواهند شد.

بنابراین مجبور هستید مجدداً به بخش تنظیمات مراجعه نموده و موارد دلخواه خود را مجدداً تنظیم نمایید. این اقدام همچنین سبب می شود تا تنظیمات موقعیت مکانی خود را دوباره انتخاب کنید.

آیا ترفندهای دیگری برای جلوگیری از به هدر رفتن فضای ذخیره سازی دیوایس های هوشمند توسط اپلیکیشن های مختلف سراغ دارید؟ تجربیات خود را در این زمینه با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato