مصرف ناچیز، قدرت کافی؛ شاهکار هیبریدی ب ام و در قالب 530e iPerformance

مصرف ناچیز، قدرت کافی؛ شاهکار هیبریدی ب ام و در قالب 530e iPerformance

کمپانی آلمانی ب ام و چندی پیش از جدیدترین محصول هیبریدی خود رونمایی کرد. این خودرو که  ۵۳۰e iPerformance نام دارد، از مشخصات فنی فوق العاده ای برخوردار بوده و قطعا به یکی از انتخاب های اصلی طرفداران محیط زیست بدل خواهد شد.

نیروبخش این سدان لوکس مونیخی، پیشرانه ای هیبریدی است که شامل یک موتور ۲ لیتری توربوشارژ ۱۸۴ اسب بخاری و یک موتور الکتریکی با ۱۱۳ اسب بخار قدرت می شود.

با وجود توان بالاتر ظاهرا خروجی این پیشرانه بر روی ۲۵۲ اسب بخار قدرت و نهایت گشتاور ۴۲۰ نیوتن متر تنظیم شده است.

ب ام و  ۵۳۰e iPerformance با توجه به پیشرانه توانمند خود شتابی برابر با ۶.۲ ثانیه داشته و می تواند به حداکثر سرعت ۲۳۵ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. اما نکته جالب اینکه این سدان سایز متوسط برای پیمایش هر صد کیلومتر مسافت فقط به ۱.۹ لیتر بنزین نیاز دارد که در نوع خود بی نظیر است.

همچنین این مدل پاک از سری پنج، در هر کیلومتر فقط ۴۴ گرم دی اکسید کربن از اگزوز این اتومبیل خارج می شود که آن هم رقم پایینی محسوب می شود و حتی از محصولات هیبریدی تویوتا نیز کمتر است.

چنانچه باتری و باک این نسخه از سری ۵ پر باشند، می توان ۶۵۰ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به سوخت گیری یا شارژ مجدد طی نمود. در صورت رانندگی در حالت الکتریکی ۵۳۰ هیبریدی قادر است تا ۵۰ کیلومتر را بدون آلایندگی و با حداکثر سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت پشت سر بگذارد.

کمپانی ب ام و این مدل را فقط با یک گیربکس خودکار ۸ سرعته استپ ترونیک ارایه کرده که نیروی دریافتی را به چرخ های عقب ارسال می کند.

باتری هایی که برای تغذیه موتور الکتریکی تعبیه شده اند، ظرفیتی برابر با ۹.۲ کیلو وات ساعت داشته و در زیر صندلی های عقب قرار دارند. در صورت شارژ با سوکت های استاندارد، این باتری ها در عرض ۵ ساعت پر می شوند؛ اما با شارژرهای اختصاصی ب ام و  i Wallbox این زمان به کمتر از سه ساعت کاهش می یابد.

از لحاظ ظاهری این نسخه تفاوت هایی را با سایر مدل های سری ۵ دارد که از بارزترین آنها می توان به رنگ ابی استفاده شده بر روی خطوط جلو پنجره و مرکز رینگ ها اشاره کرد؛ همچنین علامت eDrive بر روی ستون C و درپوش مربوط به درگاه شارژ در گلگیر جلوی سمت چپ از دیگر این تفاوت ها هستند.

تمامی سیستم های حاضر در سری پنج های مدل ۲۰۱۷ در ۵۳۰e iPerformance نیز وجود دارند، آخرین ورژن از iDrive و BMW Connected هم در این مدل ارایه شده است.

ارتباط امن با مایکروسافت آفیس ۳۶۵ یکی دیگر از قابلیت های خاص این سدان آلمانی است که امکان دسترسی به ایمیل را از طریق مایکروسافت Exchange فراهم می کند.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato