میکرو نمایشگرهای OLED و احتمال ورود به حوزه حسگرهای تشخیص اثر انگشت

میکرو نمایشگرهای OLED و احتمال ورود به حوزه حسگرهای تشخیص اثر انگشت

همانطور که می دانید یکی از جذاب ترین شایعه ها در مورد گلکسی اس ۸ این بود که تلفن همراه مذکور از حسگر تشخیص اثر انگشت ادغام شده با نمایشگر بهره می برد اما بنابر دلایل فنی آنها موفق نشدند این فناوری را به خط تولید پرچمدار خود بیاورند. حال مؤسسه Fraunhofer از تازه ترین دستاوردهای خود رونمایی کرده که می تواند تکنولوژی بسیار پیشرفته و ایمن مبتنی بر اثر انگشت را به زیر گلس های محافظ صفحه نمایش راه دهد.

گفتنی است طبق ادعای مؤسسه Fraunhofer، محصول اخیر آنها که از میکرو نمایشگرهای اولد بهره می برد قادر است با دقت ۱۶۰۰dpi اثر انگشت افراد را شناسایی کند که این مقدار سه برابر بیش از استاندارد مورد نیاز FBI است.

گفته می شود فناوری منحصر بفرد مورد اشاره از OLED به عنوان منبع نوری برای میکرو چیپ ها بهره می برد. بدین نحو نورهایی به انگشت تابیده می شوند و بازتاب آن تشخیص داده شده و مورد آنالیز قرار می گیرند.

تکنولوژی مورد بحث می تواند با دقت ۱۶۰۰dpi اثر انگشت افراد را شناسایی کند که این مقدار سه برابر بیش از استاندارد مورد نیاز FBI است
در همین رابطه «Bernd Richter»، معاون مدیر بخش میکرو نمایشگرهای اولد و سنسورها در انستیتو Fraunhofer عنوان کرده است که تکنولوژی مورد استفاده آنها ضخامت بسیاری کمی داشته به نحوی که فاصله انگشت با سنسور تصویر به حداقل رسیده و از این رو دیگر نیازی به لنزهای تصویر برداری اضافی نیست.

ناگفته نماند سنسورهای تشخیص اثر انگشت اپتیکال قدیمی ترین فناوری در این حوزه است و به دلیل آنکه بر تصویر برداری اپتیکی از انگشت متکی است، بنابراین به راحتی می توان آن را فریب داد که از این حیث سنسورهای تازه انستیتو Fraunhofer برتری محسوسی نسبت به آنها دارند.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato