برنامه ریزی سیستم حمل و نقل سان فرانسیسکو برای اتکای کامل بر انرژی های تجدیدپذیر

برنامه ریزی سیستم حمل و نقل سان فرانسیسکو برای اتکای کامل بر انرژی های تجدیدپذیر

استفاده از ترن ها و قطارها به خودی خود باعث کاهش آلودگی های زیست محیطی می شود، با این حال سیستم حمل و نقل قطاری منطقه خلیج سان فرانسیسکو برنامه های تازه خود را معرفی کرده که حتی در این مسیر فراتر قدم خواهند برداشت.

بر این اساس سیستم BART قانونی را معرفی کرد که به موجب آن به تدریج به سمت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر روی خواهند آورد. طبق خبرهای منتشر شده، تا سال ۲۰۲۵ حداقل نیمی از انرژی مورد نیاز قطارهای منطقه مذکور از انرژی های تجدیدپذیری تأمین خواهد شد که ۹۰ درصد از آن از منابع با نرخ آزادسازی صفر و یا خیلی کم گاز CO2 تهیه می شوند. علاوه بر آن سیستم مذکور تا سال ۲۰۴۵ تنها بر انرژی تجدیدپذیر متکی خواهد بود.

این سیستم از سال ۲۰۴۵ تنها بر انتژی سبز متکی خواهد بود

لازم به ذکر است این انقلاب در تأمین انرژی های مورد نیاز دستاوردی نیست که در طول یک شب به دست آید و هر بهبودی در زمینه مورد اشاره می تواند تأثیرات شگرفی را بر محیط زیست و اقتصاد گذارد.

گفتنی است در حال حاضر سامانه حمل و نقل BART، انرژی بیش از یک شهر کوچک چند ده هزار نفری مصرف می کند (بیش از چهارصد هزار مگاوات در سال) بنابراین حتی رسیدن به هدف سال ۲۰۲۵ هم بسیار کمک کننده خواهد بود.

ناگفته نماند سامانه حمل و نقل BART در نظر دارد تا هم قطارها و ترن هایش را بر پایه انرژی سبز استوار سازد و هم زیر ساخت هایش را.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato