ارزش بازار اپل برای نخستین بار از مرز 800 میلیارد دلار گذشت

ارزش بازار اپل برای نخستین بار از مرز 800 میلیارد دلار گذشت

همان طور که می دانید ارزش سهام اپل طی هفته های گذشته روند رو به رشد فوق العاده ای پیدا کرده و ظرف مدت چند ماه، تقریباً ۵۰ درصد رشد داشته. دیروز برای نخستین بار در تاریخ این کمپانی ارزش هر سهم به ۱۵۳.۵۰ دلار رسید و برای اولین بار ارزش بازار آنها از ۸۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت.

یکی از دلایل جهش قابل توجه سهام اپل، البته به جز شایعات آیفون ۸، این است که هلدینگ «برکشایر هاتاوی» (Berkshire Hathaway) تحت مدیریت «وارن بافت» معروف طی همین چند ماه سرمایه گذاری خود را در اپل به دو برابر افزایش داده، و با توجه به اینکه «بافت» یکی از موفق ترین سرمایه گذاران معاصر به شمار می رود، اقدامات او ارزش سهام اپل را نیز بالاتر می برد.

کارشناسان معتقدند ارزش سهام اپل حتی از این هم فراتر می رود. «برایان وایت» از مؤسس «درکسل همیلتون» مطمئن است که به زودی با افزایش قیمت هر سهم، اپل به یک کمپانی تریلیون دلاری بدل خواهد شد، رخدادی که تاکنون در تاریخ بشر شاهد آن نبوده ایم.

ارزش هر سهم اپل طی ماه های آتی از ۲۰۰ دلار بیشتر خواهد شد

در حال حاضر اپل ۵.۲ میلیون سهام در دست سهامداران دارد و برای اینکه به نخستین کمپانی تریلیون دلاری تاریخ بدل گردد، باید ارزش هر سهمش به ۱۹۱ دلار برسد که معادل افزایش ۲۵ درصدی خواهد بود. با این حال «وایت» در گزارش اخیر خود برای سرمایه گذاران، پیش بینی کرده که به زودی سهام اپل سد ۲۰۰ دلار را نیز خواهد شکست. این تحلیلگر اقتصادی هدف گذاری خود برای سهام اپل در ۱۲ ماه آتی را در بازه ۱۸۵ الی ۲۰۲ دلار قرار داده.

بنابراین به نظر می رسد در ماه های آینده با معرفی موبایل جنجالی و پرطرفدار آیفون ۸ که احتمالاً انتظارات فوق العاده بالای کاربران را برآورده خواهد ساخت، شاهد رکوردشکنی دیگری از سوی اپل باشیم و نقطه عطفی را در تاریخ اقتصاد جهان ببینیم.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato