مایکروسافت سرویس پایگاه داده ابری Azure Cosmos DB را معرفی کرد

مایکروسافت سرویس پایگاه داده ابری Azure Cosmos DB را معرفی کرد

مایکروسافت دقایقی پیش و در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ از Azure Cosmos DB رونمایی کرد. این سرویس پایگاه داده ابری جدید، کاملاً از پایه طراحی شده و می تواند خدمات ابری و داده ای را در مقیاسی بسیار وسیع و در سطح جهانی ارائه دهد. مایکروسافت مدعیست Azure Cosmos DB نخستین سرویس پایگاه داده چند مدلی با توزیع سراسری در جهان به شمار می رود.

این سرویس را می توان بزرگ ترین خبر کنفرانس بیلد امسال در حوزه Azure دانست. Cosmos DB برخلاف خدمات پیشین، با ارائه پنج راهکار ثبات عملکرد (consistency) انعطاف پذیری کاملی را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. البته کارآیی فوق العاده، تاب آوری در برابر خطا، توانایی تغییر مقیاس هوشمند در چند منطقه جغرافیایی مختلف، و ایندکس کردن خودکار داده ها نیز از جمله ویژگی های برجسته سرویس فوق به شمار می روند.

Cosmos DB را می توان نسخه متکامل تری از DocumentDB دانست، نوعی پایگاه داده NoSQL ابری که مایکروسافت پیش تر از آن برای ذخیره سازی و ارائه اطلاعات وابسته به JSON بهره می گرفت. «اسکات گوتری» مدیر ارشد بخش خدمات کلاود و سازمانی مایکروسافت می گوید Cosmos DB آپ تایم حداکثری و تأخیر کمتر از ۱۰ میلی ثانیه را تا صدک نود و نهم درخواست ها تضمین می کند.

به گفته مایکروسافت، وب سایت Jet.com هم اکنون از Azure Cosmos DB استفاده می کند و در هر روز بیش از ۱۰۰ تریلیون تراکنش را در نقاط مختلف جهان با تکیه بر این سرویس به اجرا در می آورد، که روز به روز به تعداد آنها اضافه می گردد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato