مزایای استفاده از گیربکس جدید JHQ در تندر 90 و ساندرو

مزایای استفاده از گیربکس جدید JHQ در تندر 90 و ساندرو

پیشتر در مقاله معرفی ساندرو استپ وی برایتان از نصب گیربکس جدید JHQ و مزیای آن نسبت به گیربکس قدیمی مورد استفاده در خودروهای تندر ۹۰ و ساندرو نوشته بودیم.

در آن مقطع زمانی تاکنون JHQ تنها برای ساندرو استپ وی مورد استفاده قرار می گرفت اما حالا و در پی افزایش تیراژ ساخت این نوع گیربکس، خریداران تندر ۹۰ دستی و رنو ساندرو نیز می توانند از مزایای این گیربکس تازه بهره مند شوند.

استفاده از کلاچ هیدرولیکی به جای کلاچ سیمی و تغییرات جزئی گیربکس در راستای رفع مشکل روغن ریزی از ناحیه نزدیک به پلوس ها  که اشکالی متداول برای خانواده تندر ۹۰ به حساب می آمد، از جمله بهبود های گیربکس JHQ هستند.

از طرف دیگر در مدل دنده دستی، ماهک بندی مکانیزم تعویض دنده ها نیز با مکانیزم کابلی جایگزین شده و شاهد حذف گردگیرهای پولوس و استفاده از کاسه نمد برای آب بندی روغن گیربکس هستیم.

از این رو براساس اطلاعات بخش فنی و مهندسی رنو، پروسه تعویض دنده تسهیل شده، عمر گیربکس افزایش یافته و همچنین به دلیل نیاز کمتر به روغن گیربکس (کاهش از ۳.۴ لیتر به ۲.۳ لیتر) آسیب های زیست محیطی ناشی از مصرف روغن و هزینه ناشی از تعویض روغن گیربکس نیز کاهش یافته است.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato