رونمایی AMD از پردازنده های شانزده هسته ای؛ چالشی دیگر برای اینتل

رونمایی AMD از پردازنده های شانزده هسته ای؛ چالشی دیگر برای اینتل

AMD که این روزها از موفقیت پردازنده های برند Ryzen خود راضی است، امروز سری جدیدی از CPUهایش را معرفی کرده که کامپیوترهای رومیزی بسیار رده بالا را هدف قرار داده اند.

پردازنده های تازه که کمپانی سازنده از آنها با نام «Threadripper» یاد می کند، قرار است با «هدف نصب روی سریع ترین کامپیوترهای دسکتاپ» به بازار عرضه شوند و دارای ۱۶ هسته و ۳۲ ریسه فرمان (Thread) هستند.

سری Threadripper با ۱۶ هسته و ۳۲ ریسه فرمان، به رقابت با پردازنده اینتل Core i9 با ۱۲ هسته و ۲۴ ریسه فرمان می رود

گفتنی است متخصصان حوزه فناوری معتقد هستند که AMD پردازنده های «Threadripper» را برای رقابت با Core i9 اینتل معرفی کرده که طبق شایعات قرار است تا یک ماه دیگر رونمایی شود. بر اساس اطلاعات دریافت شده محصول جدید اینتل دارای ۱۲ هسته و ۲۴ ریسه فرمان خواهد بود اما تنها با اتکا بر این موارد نمی توان گفت که پردازنده های AMD عملکرد بهتری را به ارمغان خواهند آورد.

گفتنی است با وجود آنکه اطلاعات دیگری به جز تعداد هسته های سری «Threadripper» منتشر نشده است اما انتظار می رود که در فصل تابستان آتی روانه بازار شود که احتمال معرفی دقیق تر آن در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۷ که در ماه آینده برگزار می شود را قوت می بخشد.

همچنین پیش بینی ها حاکی از آن هستند که سری «Threadripper» در زیر سایه برند «Ryzen 9» قرار گرفته که هم اکنون بالاترین رده پردازنده های ارائه شده توسط کمپانی کالیفرنیایی برای کامپوترهای رومیزی کاربران است.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato