لنوو و HTC برای پلتفرم واقعیت مجازی Daydream گوگل هدست مستقل می سازند

طی سال گذشته بود که گوگل از هدست های واقعیت مجازی Daydream View رونمایی کرد و استقبال از این هدست ها، تا به این لحظه بسیار مناسب بوده است. با این همه، هنوز موبایل های زیادی به بازار عرضه نشده اند که با پلتفرم Daydream گوگل سازگاری داشته باشند و با چنین محدودیتی در دیوایس های عرضه شده به بازار، مردم چگونه می توانند واقعیت مجازی را روی هدست های Daydream تجربه کنند؟ پاسخ این سوال، هدست های واقعیت مجازی مستقل از موبایل است.

گوگل امروز و در جریان کنفرانس توسعه دهندگان I/O 2017، از هدستی مستقل رونمایی کرد که از چیپست پرچمدار اسنپدراگون 835 کوالکام به عنوان قلب تپنده بهره می برد. این دستگاه، بدون نیاز به موبایل هوشمند یا هر دستگاه مشابه دیگری، فعالیت کرده و تجربه ای مناسب از واقعیت مجازی را برای کاربران و مشتریان به ارمغان می آورد.

کلی بیور، یکی از سخنگویان گوگل می گوید با تولید چنین هدست هایی، تولیدکنندگان می توانند به دسته بندی تازه برای محتویات واقعیت مجازی دسترسی یابند.

گوگل برای تولید هدست های مستقل مشابهی، در حال همکاری با دو کمپانی لنوو و HTC است و تمامی این محصولات، از تکنولوژی WorldSense که می تواند حرکات کاربر در محیط را به صورت دقیق پایش کند پشتیبانی خواهندکرد. بنابراین به نظر می رسد که دوران هدست های مبتنی بر موبایل به پایان رسیده و کاربران به زودی با پرداخت مبلغ به مراتب کمتری نسبت به هدست های پریمیوم مانند آکیلس ریفت و HTC Vive، قادر به کسب تجربه ای ارزشمند از واقعیت مجازی خواهند بود.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟