ساخت سلول های سوختی میکروبی برای دریافت انرژی پاک از متان

ساخت سلول های سوختی میکروبی برای دریافت انرژی پاک از متان

متان که به عنوان یکی از گازهای گلخانه ای شناخته می شود، در صورت احتراق و استفاده از آن به عنوان منبع انرژی هم چندان با محیط سازگار نخواهد بود اما حالا محققان ممکن است به روشی تازه دست پیدا کرده باشند که اثرات مخرب آن را به حداقل ممکن می رساند.

اخبار منتشر شده توسط وبسایت دانشگاه پن استیت حاکی از آن است که محققان دانشگاه مورد اشاره توانسته اند سلول سوختی مبتنی بر میکروبی را بسازند که قادر است متان را مستقیماً به انرژی الکتریسیته تبدیل کند.

در این سلول های سوختی، متان مستقیماً به انرژی الکتریسیته تبدیل می شود

در منبع مورد بحث اشاره شده که تیم تحقیقاتی پن استیت برای رسیدن به این مهم از باکتری هایی (شامل یک میکروب مصنوعی که به صورت عادی رشد نمی کند) بهره برده اند تا مواد لازم برای دریافت و انتقال الکترون ها از متان را تولید کنند.

علاوه بر آن گفتنی است که نه تنها فرآیند مذکور برای محیط زیست بسیار پاکیزه تر است، بلکه باکتری ها قادر خواهند بود به صورت مستقیم روی زباله ها فعالیت داشته و از این رو منطقه را پاک کنند و در کنار آن هم به تولید انرژی الکتریسته بپردازند.

به عقیده تیم تحقیقاتی دانشگاه پن استیت پروژه مورد بحث در آینده ای نزدیک قابل استفاده نبوده چراکه انرژی الکتریسیته تولید شده توسط این روش تنها یک هزارم آن چیزی است که از سلول های سوختی مبتنی بر متانول به دست می آید اما مسلماً شروعی برای توسعه فناوری های دیگر خواهد بود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato