فیسبوک و گوگل 80 درصد از ترافیک وب را در سراسر جهان هدایت می کنند

فیسبوک و گوگل  80 درصد از ترافیک وب را در سراسر جهان هدایت می کنند

این خبر شاید برای هرکسی که در زمینه نشر محتویات مختلف فعالیت می کند چندان شوکه آور نباشد، اما گوگل دیگر برترین مرجع برای دستیابی به محتویاتی اینترنتی نیست. اگرچه این غول جستجوگر کماکان اهمیت شایانی برای ناشران دارد، اما بنابر گزارش تازه ای از سوی موسسه آماری Parse.ly، فیسبوک حالا توانسته در زمینه ارجاع کاربران وب به مقالات خبری و دیگر محتویات به برتری برسد.

بنابر تحقیق اخیر این موسسه که براساس ۱۰ میلیون مقاله انتشار یافته طی سال ۲۰۱۶ به دست آمده، گوگل کماکان در زمینه محتویاتی خاص، دست بالا را نسبت به فیسبوک در اختیار دارد. مقالات مرتبط با موضوعاتی مانند تکنولوژی، ورزش و تجارت معمولاً بخش اعظمی از ترافیک ارجاعی (Referral Traffic) خود را از جستجوگر گوگل دریافت کرده اند.

در همین حال، فیسبوک معمولاً در ارجاع ترافیک به محتویات مربوط سبک زندگی و موضوعات سرگرمی محور موفق تر عمل می کند. اما گذشته از رقابت میان فیسبوک و گوگل، مهم ترین مسئله این است که ۸۰ درصد از ترافیک ارجاعی اینترنت، از سوی این دو کمپانی ارسال می شود.

این موضوع قطعاً سبب می گردد تا ناشران همواره برای موفقیت محتویات خود، روی یکی از این دو یا هردوی این سرویس ها متکی باشند و همین انحصارگرایی، سود فراوانی برای فیسبوک و گوگل به ارمغان می آورد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato