کره جنوبی با پشت کردن به زغال سنگ و انرژی هسته ای، به سراغ منابع پاک می رود

کره جنوبی با پشت کردن به زغال سنگ و انرژی هسته ای، به سراغ منابع پاک می رود

کره جنوبی با پشت کردن به زغال سنگ و انرژی هسته ای، به سراغ منابع پاک می رود

بر هیچکس پوشیده نیست که کره جنوبی، یکی از سردمداران حوزه تکنولوژی به حساب می آید و کمپانی هایی مانند سامسونگ و ال جی هم گواهی بر این مسئله هستند. اما احتمالاً نمی دانید که این کشور برای تامین انرژی، اتکای فراوانی بر زغال سنگ و راکتورهای هسته ای دارد و ۷۰ درصد از انرژی مورد نیازش با استفاده از این منابع تامین می شود.

با این همه، حالا رییس جمهور جدیدی این کشور را رهبری می کند که در صدد اعمال تغییراتی در این زمینه برآمده است. مون جائه-این، رییس جمهور تازه کره جنوبی در حال ارائه استراتژی جدیدی برای تامین انرژی است که سبب استفاده کمتر از زغال سنگ و راکتورهای هسته ای و جایگزینی بیش از پیش آنها با انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی آبی و خورشیدی می شود.

دولت آقای مون می خواهد رویکرد فعلی کره جنوبی در زمینه اعمال مالیات های زیست محیطی بر زغال سنگ و انرژی هسته ای را تغییر دهد و تعرفه واردات گاز طبیعی را نیز حذف کند. وی همچنین خروجی کارخانه های قدیمی زغال سنگ را به حالت تعلیق در می آورد و ساخت و ساز تاسیسات تازه زغال سنگ و هسته ای را مورد بازبینی قرار می دهد.

در طولانی مدت، امید است که منابع تجدیدپذیر بخش بیشتری از تولیدات انرژی را به خود اختصاص دهند. مون می خواهد سهم گاز طبیعی از ۱۸ درصد فعلی به ۲۷ درصد تا سال ۲۰۳۰ میلادی برسد و انرژی های تجدید پذیر هم شاهد افزایش چشمگیر ۱۵ درصدی نسبت به ۵ درصد فعلی باشند. اگر این برنامه به درستی محقق شود، نشان می دهد کشورهایی که از منابع «کثیف» انرژی استفاده می کنند هم می توانند به استفاده از منابع پاک روی آورند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل