آیا کامپیوتر مک شما با سیستم عامل High Sierra سازگار است؟

همانطور که احتمالاً مستحضر هستید، اپل در جریان رویداد WWDC 2017 که در شهر سن خوزه برگزار شد، از تازه ترین سیستم های کامپیوترهای مک خود با نام High Sierra رونمایی کرد که قابلیت های فراوانی را با خود به همراه خواهد داشت. اما سؤالی که به هنگام معرفی سیستم عامل مذکور، ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده این است که «آیا مک من آپدیت High Sierra را دریافت خواهد کرد؟»

گفتنی است خبر خوب برای دارندگان کامپیوترهای مک این است که سیستم عامل تازه اپل با تمام کامپیوترهایی که پیشتر قابلیت اجرای Sierra را داشته اند، سازگار خواهد بود و کمپانی کالیفرنیایی سخت افزار مورد نیاز برای نصب و اجرای سیستم عامل سال جاری خود را تغییر نداده اند.

با این حساب می توان انتظار داشت که لیست کامپیوترهای مک سازگار با High Sierra به شرح زیر باشد:

Mobit
  • مک بوک مدل 2009 یا جدیدتر
  • آی مک/آی مک پرو مدل 2009 یا جدیدتر
  • مک بوک ایر مدل 2010 یا جدیدتر
  • مک بوک پرو مدل 2010  یا جدیدتر
  • مک مینی مدل 2010  یا جدیدتر
  • مک پرو مدل 2010  یا جدیدتر
به طور خلاصه High Sierra با تمام کامپیوترهایی که از سیستم عامل Sierra پشتیبانی می کنند، سازگار خواهد بود

باید گفت با وجود آنکه نسخه تازه masOS روی مک های قدیمی تر هم نصب و اجرا می شود، اما ممکن است به دلیل محدودیت های سخت افزاری برخی قابلیت های آن در دسترس نباشد. به عنوان مثال پشتیبانی از محتوای 4K با فرمت HEVC حداقل نیازمند به نسل ششم پردازنده های اینتل دارد.

ناگفته نماند اپل در حال حاضر نسخه مخصوص توسعه دهندگان High Sierra را منتشر کرده و تا کمتر از یک ماه دیگر نسخه آزمایشی آن را به صورت عمومی عرضه می کند. همچنین انتشار نسخه نهایی سیستم عامل تازه اپل هم برای فصل پاییز برنامه ریزی شده است.

Mobit

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟