نسخه 59 گوگل کروم عرضه شد؛ بازطراحی منوی تنظیمات و بارگذاری سریع تر وبسایت ها

تازه ترین نسخه مرورگر گوگل اخیراً برای سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس منتشر شده بود و امروز هم کاربران اندرویدی می توانند آن را روی گجت های خود نصب کنند.

گفتنی است غول جستجوی اینترنتی وعده داده که نسخه 59 کروم، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل های اندرویدی افزایش خواهد داد و به لطف بروز رسانی موتور جاواسکریپت، حافظه رم کمتری را هم اشغال خواهد کرد. همچنین یکی دیگر از بهبودهای صورت گرفته، پشتیبانی کامل از تصاویر متحرک با فرمت PNG موجود در وبسایت هاست.

Mobit
سرعت بارگذاری صفحات در نسخه 59 کروم بین 10 تا 20 درصد افزایش می یابد

لازم به ذکر است با وجود آنکه لیست تغییرات ارائه شده توسط کمپانی مانتین ویویی کوتاه است اما نسخه 59 تغییرات باطنی مفیدی را به همراه خواهد داشت. پیشتر گوگل اعلام کرده بود که نسخه مورد اشاره افزایش سرعت بارگذاری در حدود 10 تا 20 درصد را برای کاربران به ارمغان خواهد آورد و علاوه بر آن تعدادی از مشکلات مرتبط با پایداری مرورگر هم مرتفع خواهد شد.

اما شاید یکی از بزرگ ترین تغییرات نسخه 59 برای کامپیوترها را بتوان بازطراحی منوی تنظیمات مرورگر کروم دانست. باید گفت که رابط کاربری بخش تنظیمات برای سال های متمادی بدون تغییر مانده بود اما هم اکنون می توان طراحی بسیار جذاب تر و متریالی را در آن مشاهده کرد که گزینه های مختلف را قالب تب های گوناگون در لیستی کشویی در اختیار کاربر قرار می دهد. همچنین باید اشاره کرد که مرورگر تازه پشتیبانی از اعلانیه ها را هم به سیستم عامل macOS آورده است.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟