معجزه ایمنی؛ نجات راننده از تصادف وحشتناک مسابقات ایندی 500 [تماشا کنید]

معجزه ایمنی؛ نجات راننده از تصادف وحشتناک مسابقات ایندی 500 [تماشا کنید]

بینندگان مسابقات ایندی ۵۰۰ این هفته شاهد یک حادثه بسیار وحشتناک بودند. در این حادثه اسکات دیکسون راننده باسابقه نیوزیلندی که از خط اول مسابقه را شروع کرده بود، در دور پنجاه و سوم با خودروی یکی دیگر از رانندگان تصادف کرده و بعد از پرواز در آسمان به شدت با حفاظ های کنار پیست برخورد کرد. شدت سانحه به حدی بود که اتومبیل اسکات نابود شده و بخش اعظمی از آن از بین رفت.

این حادثه در حالی روی داد که اسکات دیکسون در مسیر خود در حال حرکت بود، اما راننده دیگری به نام جی هاوارد با برخورد به دیواره و از دست دادن کنترل خودرو به سمت مسیر حرکت راننده نیوزیلندی منحرف شد.

از آنجایی که اسکات سرعت بسیار زیادی داشت، نتوانست واکنش مناسبی از خود نشان داده و در نتیجه به شدت با خودروی هاوارد برخورد کرد.

بعد از این برخورد اسکات متحمل چند ضربه شدید دیگر شده و ثانیه های پر اضطرابی را پشت سر گذاشت. اما خوشبختانه علی رغم شدت بالای حادثه وی آسیب جسمی جدی ندیده و پس از خروج از لاشه خودرو به کمک تیم نجات، بر روی پاهای خود صحنه را ترک نمود.

بعد از این سانحه مسابقه به مدت ۱۸ دقیقه برای نجات و کنترل سلامتی دیکسون و هاوارد متوقف شد. گفته می شود در زمان تصادف، دیکسون سرعتی در حدود ۳۵۰ کیلومتر در ساعت داشته است؛ بنابراین زنده ماندن وی را می توان بیشتر به یک معجزه تشبیه کرد، معجزه ای که به لطف استفاده از جدیدترین فناوری ها و رعایت نکات ایمنی در طراحی خودروهای ایندی کار به وقوع پیوسته است.

تصادف اسکات دیکسون، دومین ماجرای تلخ وی در هفته گذشته است؛ وی هفته قبل چند ساعت پس از کسب مقام نخست در دور تعیین خط، هنگام حضور در رستوران مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته بود.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می دهد، سال ۲۰۱۷ برای این راننده نیوزیلندی سال بسیار پرماجرایی است و شاید بهتر باشد قبل از پایان فصل حکم بازنشستگی خود را صادر کند!

ناگفته نماند این سانحه یادآور تصادف شدید فرناندو آلونسو در مسابقات گرند پری استرالیا در فصل قبل بود. در آن حادثه آلونسو نیز سرعتی بیش از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت داشت و چندین بار به شدت با کناره های پیست و زمین برخورد کرد. او هم پس از این تصادف وحشتناک همانند اسکات دیکسون با پای خود از محل حادثه دور شد، هر چند یکی از دنده های وی ترک برداشته بود.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato