سامسونگ ساخت یکی از کلیدی ترین قطعات آیفون بعدی را آغاز کرده است

سامسونگ ساخت یکی از کلیدی ترین قطعات آیفون بعدی را آغاز کرده است

هرچه به زمان رونمایی و عرضه آیفون ۸ به بازار نزدیک تر می شویم، خبرهای بیشتری در رابطه با موبایل مورد انتظار اپل می شنویم. بر اساس آخرین گزارش ها هم که از زنجیره های اصلی تأمین قطعات نشئت گرفته، کمپانی کالیفرنیایی هم اکنون تولید انبوه قطعه های سه موبایل تازه خود برای سال ۲۰۱۷ را آغاز کرده است.

طبق خبری که در وبسایت Digitimes قرار گرفته، اپل در سال جاری دو مدل آیفون ۷s و ۷s پلاس را با پنل های شیشه ای تقویت شده در پشت و جلو و فریم آلومینیومی طراحی کرده و یک مدل مجهز به نمایشگر OLED ملقب به آیفون ۸ را با همان پنل های شیشه ای اما با فریم فلزی متفاوتی در خط تولید خود قرار داده است.

سامسونگ دیسپلی انعطاف پذیری لازم برای قبول سفارشات مازاد اپل را هم خواهد داشت

گفتنی است سامسونگ دیسپلی هم به عنوان یکی از تأمین کنندگان قطعات نسل بعدی آیفون ها اذعان داشته که در حال حاضر خود را برای تأمین ۸۰ میلیون پنل AMOLED جهت آیفون ۵.۸ اینچی در سال ۲۰۱۷ آماده کرده است.

همچنین منبع خبری که اطلاعات فوق را در اختیار Digitimes قرار داده، عنوان کرده که ظرفیت باقیمانده تولید پنل های AMOLED در سال ۲۰۱۷ که حدود ۸۰ میلیون واحد است، به سامسونگ الکترونیکس و دیگر کمپانی های خریدار اختصاص یافته اما با این حال آنها انعطاف پذیری لازم برای قبول سفارشات مازاد از طرف اپل را هم خواهند داشت.

باید گفت اطلاعات دریافت شده از منبع خبری مذکور حاکی از آن است که

تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون آیفون ۸ روانه بازار خواهد شد

اپل خود را برای عرضه حدوداً ۳۰ میلیون آیفون ۴.۷ و ۵.۵ اینچی در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آماده کرده است.

لازم به اشاره است که «لوک لین»، تحلیلگر ارشد وبسایت Digitimes هم بیان کرده که اهالی کوپرتینو در نیمه دوم سال ۲۰۱۷، حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون دستگاه آیفون ۵.۸ اینچی را روانه بازار خواهند کرد. با این حال او اشاره کرده که تولید انبوه آن تا اواخر شهریور ماه آغاز نخواهد شد و این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی تنها در حدود ۳ میلیون واحد آیفون ۸ را از خط تولید خود تحویل خواهد گرفت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato