پتنت جدید مایکروسافت یک دستگاه تبلت تاشو را نشان می دهند

پتنت جدید مایکروسافت یک دستگاه تبلت تاشو را نشان می دهند

جدیدترین تصاویری که از پتنت های ثبت شده توسط مایکروسافت به دست آمده، یک دستگاه تبلت تاشونده را نشان می دهد که ابعاد آن بیشتر به یک تلفن همراه شبیه است تا یک تبلت.

همان طور که در نمای شماتیک می بینید، مجموعه لولاهای تعبیه شده در این دستگاه با قرار گرفتن در سه حالت صفر، ۱۸۰ و ۳۶۰ درجه می توانند سه حالت کارکرد مختلف را به وجود بیاورند.

زمانی که دستگاه را کاملاً باز کرده و لولاها را در زاویه ۱۸۰ درجه قرار دهیم، هر دو نمایشگر داخلی در کنار یکدیگر رابط کاربری یکپارچه ای را به وجود می آورند و در واقع شبیه یک تبلت عمل می کنند. در حالت های دیگر، هر نمایشگر محتوا و رابط کاربری مخصوص به خود را نشان می دهد. در حالت مسطح، استفاده از آهنربا باعث می شود تا هیچگونه درزی بین دو صفحه دیده نشود.

شواهد حکایت از آن دارند که دستگاه به ویندوز ۱۰ مجهز خواهد شد، اگرچه احتمال اینکه چنین محصولی هیچگاه به مرحله تولید نرسد نیز وجود دارد. مایکروسافت پیش از این طرح های مشابهی را در قالب پتنت ها به ثبت رسانده و در سال ۲۰۰۹ نیز ویدیویی را در رابطه با آینده بهره وری و تکنولوژی منتشر ساخته بود که تبلت/موبایلی تاشو را نشان می داد.

با این حال قانع کردن کاربران برای بازگشت دوباره به سیستم ویندوز موبایل کمی دشوار است. مایکروسافت باید بتواند پلتفرم ویندوز ۱۰ روی معماری ARM را به اندازه ای توسعه دهد که افراد بتوانند با انتخاب آن، کارآیی کاملی را در سطح نرم افزاری و سخت افزاری تجربه نمایند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato