تیم کوک تایید کرد: اپل سیستم رانندگی خودکار برای خودروهای هوشمند می سازد

پس از دو سال گمانه زنی در مورد اقدامات اپل برای ساخت یک خودرو، ساعتی پیش بالاخره تیم کوک در مصاحبه ای با بلومبرگ تایید کرد که اپل در حال توسعه نوعی تکنولوژی برای استفاده در خودروهای بی نیاز از راننده است.

آقای کوک، مدیر عامل اپل در این مصاحبه می گوید به جای اینکه به فکر تولید یک خودرو با لوگوی اپل باشیم، فعلاً بر روی توسعه سیستمی برای رانندگی خودکار تمرکز کرده ایم که می تواند برای اهداف بسیار متفاوتی مورد استفاده قرار گیرد.

وی در همین باره می گوید:

«ما به نوعی آن را مادر همه پروژه های هوش مصنوعی می بینیم، چرا که این یکی از مشکل ترین پروژه ها برای توسعه در زمینه هوش مصنوعی است. استقلال ماشینی همان چیزیست که به شدت هیجان زده مان می کند اما باید دید که ما را به کجا می رساند. نمی توانیم از بُعد توسعه یک محصول بگوییم که دقیقاً قرار است چه چیزی ساخته شود، اما مستقیم می گوییم که این یک تکنولوژی مرکزی است که به اهمیت بسیار زیاد آن می اندیشیم.»

به قول ایلان ماسک، اینکه اپل به خودروها علاقه دارد و می خواهد وارد این بازی شود، در سیلیکون ولی همچون یک راز سرگشوده است و همه از آن آگاهند. اینطور که شنیده می شود، تلاش های اپل در این حوزه از سال ۲۰۱۴ آغاز شده اند و در ابتدای سال ۲۰۱۵ بود که وال استریت ژورنال خبر از وجود «پروژه تایتان» داد.

بر اساس گزارش های قبلی، اپل بیش از ۱۰۰۰ مهندس را برای پیشبرد پروژه تایتان استخدام کرده بود اما در نهایت نوع نگاهش به اهمیت خودروهای هوشمند را تغییر داد و از توسعه یک خودرو با لوگوی اپل دست کشید. در اکتبر ۲۰۱۶ گزارش شد که اهالی کوپرتینو تصمیم گرفته اند به جای ساخت یک خودروی هوشمند الکتریکی، توسعه یک پلتفرم رانندگی خودکار را برای خودروهای هوشمند در پیش بگیرد. حالا در مصاحبه فوق، برای اولین بار مدیر عامل اپل در مورد این موضوع صحبت نموده و آن را تایید می کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟