شبکه های اجتماعی، ابزاری در دستان روسیه برای نفوذ به قلب ارتش آمریکا

شبکه های اجتماعی، ابزاری در دستان روسیه برای نفوذ به قلب ارتش آمریکا

طبق گزارشی که اخیرا نشریه Politico منتشر کرده، روسیه نتنها به فعالیت های جاسوسی خود علیه آمریکا ادامه می دهد، بلکه تلاش می کند تا روی اعضای آن نیز اثر بگذارد.

ماموران روسی ظاهرا در شبکه های اجتماعی با سربازان و بازنشستگان ارتش آمریکای طرح دوستی می ریزند و اکانت های متعلق به آنها را هک کنند.

هدف از این فعالیت ها، آنطور که کارشناسان گفته اند، تبدیل نمودن این افراد به «ستون پنجم»ی برای روسیه است که حسابی ارتش آمریکا را هم به دردسر انداخته است.

ماموران روسیه در شبکه های اجتماعی با سربازان آمریکایی و بستگانشان طرح دوستی می ریزند

همانطور که در بالا اشاره کردیم، یکی از تکنیک های مورد استفاده توسط روسیه، ایجاد طرح دوستی با سربازان و بازنشستگان آمریکایی و حتی بستگانشان در شبکه های اجتماعی است تا از این طریق اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و در ادامه دیتای نادرستی را از طریق آنها در فضای مجازی پخش کنند.

جالب آنکه درخواست های دوستی به این افراد در شبکه های اجتماعی از طریق اکانت های ساختگی با عکس های پروفایل جذاب صورت می گیرد.

آنها همچنین پروپاگاندای خود را روی فیسبوک منتشر می کنند تا از این طریق موقعیت ارتش روسیه را در میان نظامیان آمریکا بهبود بدهند. برای نمونه، سرنا مورینگ از پیمانکاران نظامی آمریکا، به یاد دارد که چندی قبل یک گزارش ساختگی را در رابطه با یک سرباز از جان گذشته روسی خوانده بود که ظاهرا در نبرد با نیروهای داعش جان باخته که البته این خبر مورد تقدیر و ستایش سربازان آمریکایی قرار گرفته بود و در تمجید آن سخن ها رانده بودند.

روسیه همچنین همکاری های گسترده ای را هم با وبسایت های مطرح نظامی آغاز کرده تا محتوای مد نظر خود را از طریق آنها در فضای مجازی منتشر کند.

اما در کنار همه این فعالیت ها، هکرهای روسی تلاشی بی پایان را علیه نظامیان آمریکایی آغاز کرده اند و امروز بالغ بر ۴۱ دردصد از حملات صورت گرفته توسط گروه Fancy Bear علیه نظامیان این کشور یا بازنشستگان ارتش آن انجام می گیرد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato