مدیرعامل سابق یاهو هم از سرویس ایمیل این شرکت متنفر است

مدیرعامل سابق یاهو هم از سرویس ایمیل این شرکت متنفر است

روز گذشته، ماریسا میر بالاخره از سِمَت مدیرعاملی خود در یاهو پس از ۵ سال کناره گیری کرد. پس از تلاش های بسیار او برای به ثمر رساندن فعالیت های شرکت متبوعش، سهامداران یاهو چندی پیش تصمیم خود مبنی بر فروش کمپانی را علنی کرده و به ورایزن پیوستند.

این تصمیم خواسته یا ناخواسته منجر به جدایی میر می شد و تعجبی هم نبود که وی روز گذشته بالاخره کنار کشید و سکان مدیریت را به مدیرعامل AOL، از دیگر مجموعه های تحت تملک ورایزن سپرد.

ماریسا میر: مشتاقانه منتظر استفاده دوباره از جیمیل هستم.

ماریسا میر که حالا با ثروت و پاداشی ۲۶۰ میلیون دلاری یاهو را ترک می کند، قصد دارد یک تغییر بزرگ در زندگی خود ایجاد کند: او می خواهد حساب کاربری جیمیل را فعال کرده و از آن استفاده کند.

میر در انجمن AccelerateHER لندن واضح و بی پرده گفت: «مشتاقانه منتظر استفاده دوباره از جیمیل هستم. همیشه استفاده از محصولی که خودم طراحی کرده ام راحت تر بوده.»

او پیش از پیوستن به یاهو، در شکل دادن به سرویس جیمیل گوگل نقش موثری داشت اما به عنوان مدیرعامل یاهو، او باید از سرویس ایمیل شرکت خودش استفاده می کرد.

البته او برای آرام کردن فضا، بعد از مراسم توییتی منتشر کرد و گفت: «همچنان به استفاده از Yahoo Mail عالی ادامه می دهم. سخت کوشی تیم به محصولی به وضوح بهتر منجر شد.»

نقش موثر وی در توسعه سرویس جیمیل، سیستم جستجوی گوگل و دیگر محصولات این شرکت بسیار اساسی بوده و پیوسته به اثرگذاری او در شکل گیری سرویس هایی نظیر گوگل ارث، گوگل مپز، گوگل بوکز، گوگل ایمیجز، گوگل نیوز و... اشاره شده است اما با این حال توییت اخیر او جلوی هر گونه قضاوتی را هم می گیرد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato