کدام شرکت برای اولین بار سنسور اثرانگشت را با نمایشگر موبایل ترکیب می کند؟

کدام شرکت برای اولین بار سنسور اثرانگشت را با نمایشگر موبایل ترکیب می کند؟

ترکیب اسکنر اثر انگشت با نمایشگر. این رویایی است که شرکت های سازنده موبایل مدت هاست در سر می پرورانند و ماه هاست شایعات مختلفی به گوش می رسد که اپل یا سامسونگ می توانند این فناوری را در پرچمداران بعدی خود ارائه دهند.

اما واقعاً کدام تولید کننده موبایل زودتر به خط پایان رقابتِ ترکیب کردن سنسور تشخیص اثر انگشت با نمایشگر می رسد؟ پاسخ شاید برایتان عجیب باشد چرا که نه خبری از سامسونگ است و نه اپل؛ در عوض، گفته می شود یک شرکت چینی به نام Vivo که اتفاقاً در خود چین آوازه بلندی دارد، قرار است نخستین شرکتی باشد که چنین موبایلی را معرفی و عرضه می کند.

این خبر را «جوتنگ پن»، یکی از پژوهشگران سرشناس در صنعت موبایل چین می دهد. وی اخیراً یک ویدیوی چند ثانیه ای از یکی از موبایل های Vivo منتشر کرده که البته در آن مشخص نیست که کاربر آیا با لمس نقطه ای خاص در نمایشگر، موبایل را آنلاک می کند و یا کل نمایشگر می تواند به عنوان سنسور اثر انگشت عمل کند.

با این حال «پن» عقیده دارد که اپل، نخستین شرکت غیرچینی است که می تواند این فناوری را در موبایل خود به کار گیرد. در حال حاضر گزارش های دیگری هم منتشر شده که حکایت از تلاش شیائومی و هوآوی برای ارائه چنین موبایل هایی دارند، هرچند که به نظر می رسد هوآوی این ویژگی را در P11 ارائه کند، موبایلی که در ابتدای سال ۲۰۱۸ از راه می رسد.

در این گزارش خبر می رسد که سامسونگ هم پیشتر تلاش داشته تا با استفاده از سنسوری ساخته شده توسط شرکت «Synaptics»، این فناوری را در نمایشگر گلکسی اس ۸ به کار بگیرد ولی زمان کافی را در اختیار نداشته و اکنون به نظر می رسد که این قابلیت برای گلکسی نوت ۸ هم آماده نخواهد شد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato