تسلا به زودی نخستین کارخانه خودروسازی اش را در چین احداث می کند

تسلا به زودی نخستین کارخانه خودروسازی اش را در چین احداث می کند

خبرگزاری بلومبرگ می گوید تسلا به تأسیس نخستین کارخانه خود در چین نزدیک شده است، اقدامی که می تواند این کمپانی را به یکی از بازیگران اصلی در بزرگ ترین بازار خودروی جهان بدل نماید.

در جریان قرارداد با مقامات شانگهای، تسلا کارخانه ای را در شهرک صنعتی لینگانگ (Lingang) احداث خواهد کرد. البته این کمپانی آمریکایی برای کسب مجوز فعالیت باید یک جوینت ونچر (مشارکت انتفاعی) را با حداقل یکی از شرکای محلی (که هنوز هویتش مشخص نشده) تأسیس نماید.

درآمد تسلا از کشور چین در سال ۲۰۱۶ به یک میلیارد دلار رسید

گفتنیست ایجاد خط تولید محلی، یکی از اهداف کلیدی «ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا برای حضور قدرتمندتر در بازار چین به شمار می رود. درآمد تسلا در چین طی سال گذشته با افزایش سه برابری به رقم ۱ میلیارد دلار رسید؛ تولید محصولات در داخل این کشور، می تواند ۲۵ درصد تعرفه واردات روی خودروهای مدل اس و مدل اکس را از میان برداشته و درآمد و سود بیشتری را برای آنها به ارمغان آورد.

از سوی دیگر، چین هم اهداف استراتژیک خود را روی متحول ساختن صنعت حمل و نقل و افزایش ده برابری فروش خودروهای هیبریدی یا کاملاً برقی طی دهه آتی قرار داده. پشتیبانی دولت چین از این فناروی ها، باعث شد تا این کشور در سال ۲۰۱۵ آمریکا را از نظر خودروهای پاک پشت سر بگذارد.

لازم به ذکر است کاهش هزینه تولید خودروهای الکتریکی، یکی از مهم ترین اقدامات ماسک در جهت دستیابی به مشتریان بیشتر به شمار می رود. ماه آینده تسلا از مدل ۳ به عنوان سدانی کوچک تر و ارزان تر رونمایی خواهد کرد، محصولی که هنوز زمان عرضه آن در چین مشخص نیست و مشتریان آمریکایی نیز با پیش پرداخت ۱۰۰۰ دلار، مدت ها در انتظار این خودرو مانده اند.

تسلا در سال ۲۰۱۸ حدود ۸۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرد و قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ با افزایش ۷ برابری، این رقم را به ۵۰۰ هزار دستگاه برساند. قطعاً تأسیس خط تولید در چین، آنها را در رسیدن به این هدف جاه طلبانه یاری خواهد کرد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato