سامسونگ یک هدست Gear VR مستقل از موبایل با نمایشگر 2000ppi می سازد

سامسونگ یک هدست Gear VR مستقل از موبایل با نمایشگر 2000ppi می سازد

همانطور که می دانید در حال حاضر برای استفاده از هدست های واقعیت مجازی سامسونگ، باید یکی از موبایل های پرچمدار این شرکت را نیز در اختیار داشته باشید تا بتوانید با استفاده از نمایشگر آن، محتوای مورد نظر خود را تماشا کنید.

اما بر اساس اخباری که اخیراً منتشر شده، کمپانی کره ای قصد دارد مدل جدیدی از هدست های «Gear VR» خود را با نمایشگر اختصاصی OLED و تراکم پیکسلی ۲۰۰۰ppi روانه بازار کند.

برای مقایسه بد نیست بدانید که تراکم پیکسلی نمایشگر هدست «Oculus Rift» برابر ۴۶۰ppi بوده و این رقم برای جدیدترین پرچمداران سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس، معادل ۵۷۰ و ۵۲۹ پیکسل در اینچ مربع است.

با افزایش رزولوشن تصویر، مشکل سرگیجه و تهوع کاهش می یابد

به عقیده سامسونگ، افزایش رزولوشن نمایشگر به بهبود تجربه کاربری کمک کرده و از آنجایی که تصاویر در این حالت واقعی تر به نظر می رسند، مشکل تهوع در کاربران کاهش چشمگیری خواهد یافت. در واقع با عبور از مرز ۱۰۰۰ppi، مسائل مربوط به تطبیق با محیط و درک واقعیت از بین رفته و دیگر احتمال ابتلا به سرگیجه وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که هنوز خبری از تاریخ رونمایی هدست واقعیت مجازی مستقل سامسونگ در دست نیست اما این محصول به احتمال زیاد، سال آینده و همراه با پرچمدار بعدی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ به بازار معرفی خواهد شد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato