یورش پلیس آلمان به خانه افرادی که در فیسبوک پست های تنفرآمیز منتشر می کردند

یورش پلیس آلمان به خانه افرادی که در فیسبوک پست های تنفرآمیز منتشر می کردند

پلیس آلمان مبارزه خود با افراط گرایی را جدی تر از همیشه دنبال می کند. این نهاد انتظامی به تازگی منزل ۳۶ نفر از افرادی را که پست های تنفرآمیز در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر می کرده اند را مورد بازرسی سرزده قرار داده است.

بر اساس اعلام پلیس فدرال آلمان عمده محتواهای تنفر پراکن با اهداف سیاسی منتشر می شوند، اما در برخی موارد نیز شاهد خشونت های نژادی یا جنسیتی در فضای مجازی هستیم.

طبق قانون این کشور اروپایی، انتشار محتواهای غیر مجاز و غیر قانونی در فضای مجازی جرم محسوب شده و مستحق مجازات است. یکی از مصادیق این محتواهای غیر قانونی تنفر پراکنی بر علیه دیگران با هر انگیزه ای است.

در آلمان انتشار محتواهای غیر مجاز جرم تلقی می شود

قوانین جدید این کشور شبکه های اجتماعی را نیز در بر می گیرد. بر این اساس مدیران این شبکه ها موظف هستند تا ۲۴ ساعت پس از انتشار محتواهای تنفر پراکن نسبت به حذف آنها اقدام کنند. در صورت عدم پیروی از این دستور العمل شرکت ها تا ۵۰ میلیون دلار جریمه خواهند شد.

کمپانی فیسبوک طرح این قانون را تا حدودی مشکل ساز می داند، چرا که تعیین چنین جرایم سنگینی برای شرکت ها سبب خواهد شد که شبکه های اجتماعی با احتیاط بیشتری با محتواها برخورد کنند و احتمالاً بسیاری از پست های قانونی نیز از ترس شمول جریمه حذف خواهند شد.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato